סוסים שמדברים עברית? חמורים שמשחקים כדורסל!

הכירו את ה"ספורט" האמריקני החדש-ישן: כדורסל על חמורים. אחרי שהופיע לראשונה בשנות השפל הגדול במאה הקודמת, עושה הענף הביזארי הזה קאמבק ענק במערב המדינה, וגורר תגובות נזעמות בקרב פעילי זכויות בעלי החיים. "מה ההבדל בין לרכב על חמור ללרכב על סוס?", שואלים התומכים. לא נגענו

חמור מי שקולע לסל ראשון: התמונות יוצאות הדופן הללו מתעדות את השיגעון החדש שיוצא מארצות הברית - כדורסל על חמורים. הספורט (אם אפשר לקרוא לזה כך) השנוי במחלוקת הזה הולך ותופס פופולריות במערב המדינה, אך מעורר כעס רב בקרב פעילים לזכויות בעלי חיים.

הספורט הביזארי הומצא לראשונה בימי השפל הגדול של שנות ה-30 כאמצעי בידור זול, ועושה עכשיו קאמבק גדול בארצות הברית בעקבות המשבר הכלכלי. כרטיס לאירוע הזה כנראה זול יותר מכרטיס לפלייאוף ה-NBA, ואין ספק שהוא עשוי להיות משעשע ביותר, אבל נגדו נשמעות טענות חריפות ביותר - בעיקר מצד ארגוני זכויות בעלי החיים.

התומכים בזכויות החמורים טוענים כי המארגנים והמשתתפים באירועי הספורט הללו מתעללים בבעלי החיים בצורות שונות, כגון מניעת אוכל ושתייה לפני האירועים - כדי שהחמורים לא יעשו את צרכהים בתוך האולם. לפי טענות אחרות, הרוכבים הפחות מנוסים מכים ובועטים בחמורים באכזריות.

"מה שונה בין זה לרכיבה על סוס?"

השחקנים - רוכבי החמורים, אומרים בתגובה לטענות כי להכות את החמורים או למשוך באוזניהם, שיערם או בזנבם, הוא צעד אסור המנוגד לחוקי המשחק. שחקנית אחת אפילו אמרה: "כל עוד אנחנו לא אכזריים כלפיהם אני לא רואה בזה שום בעיה. מה שונה בין זה לבין רכיבה על סוס?".

בעיירה מורביה, הספורט הפך להיות פופולרי ביותר, כאשר 600 איש מתוך אוכלוסייה של 680 בני אדם שגרים בעיירה משתתפים באירוע השבועי. לעומת זאת בתי ספר בפורטלנד, אינדיאנה, ניו-ג'רזי, אוהיו ופנסילבניה כבר החרימו את הספורט המוזר הזה.

מצרים: לא חמורים של אף אחד!