חשד: רוצח אנטישמי בארה"ב

צעיר בן 29 נעצר בקונטיקט בחשד כי ירה למוות בג'ואנה ג'יאניץ', סטודנטית יהודייה, בחנות ספרים בשטח האוניברסיטה המקומית. במשטרה טוענים כי החשוד שם לו למטרה לפגוע ביהודים, אך עדיין לא שוללים את האפשרות כי הרקע למעשה רומנטי

משטרת קונטיקט הודיעה כי החשוד ברצח הסטודנטית היהודייה ג'והאנה ג'סטין-ג'יניץ' אמש בחנות ספרים באוניבריסטה ווסליאן במדינה הסגיר את עצמו , לאחר המצור שנערך אחריו. על פי ההערכה ירה החשוד, סטפן מורגן, בצעירה על רקע אנטישימי ותכנן לפגוע במטרות יהודיות נוספות.

ג'יניץ' בת ה-21 הגיעה לעבודתה כמדי יום בחנות הספרים, בסמוך לאוניברסיטה המקומית. על פי החשד, במהלך היום נכנס לחנות מורגן בן ה-29 וירה בה למוות. "ההערכות הן שייתכן ומורגן חיפש במתכוון לפגוע ביהודי, כשהחליט לפעול בכוונה באזור הקהילה היהודית", אמר אמש מפקד המשטרה המקומית, ליאן בלדוני.

באוניברסיטה בה למדה ג'והאנה פרסמו הודעה, לפיה התקבלו לאחרונה איומים "לפגוע בקמפוס ו/או בסטודנטים היהודים שלה".

אולם לא כאן מסתיימת הפרשה. ברשויות המשטרה נבדקת ההערכה שג'והאנה נרצחה על רקע רומנטי: ביולי 2007 היא הגישה תלונה בגין הטרדה נגד מורגן. לדבריה, הוא הטריד אותה במהלך קורס משותף שלקחו השניים באוניברסיטת ניו-יורק. ג'ואנה טענה אז כי מורגן שלח לה דואר אלקטרוני וכן היה נוהג להתקשר אליה ולאיים עליה. 

בתקופה האחרונה חלה עלייה חדה במספר תקריות הירי ברחבי ארצות הברית - רובן בשל המצב הכלכלי הקשה, שהביא לפיטוריהם של מאות אלפים. רק בחודש שעבר אירעו שתי תקריות ירי חמורות, בהן רצחו אבות את נשותיהם וילדיהם. אם תקרית הירי שבוצעה היום תתברר כי בוצעה על רקע אנטישמי - מדובר בתקרית ראשונה מזה זמן רב שאירוע כזה מתרחש בארצות הברית.