השחזור: כך נחטפה מדלן מקאן

סרט תיעודי חדש מציג תיאוריות חדשות וישנות לחידה שמסקרנת זוג הורים, אבל גם אזרחים בכל העולם: לאן נעלמה הילדה הבריטית בת ה-4 מדלן. הסרט משחזר לראשונה את מה שככל הנראה אירע באותו לילה בפורטוגל

סרט תיעודי חדש, שחלקים ממנו מתפרסמים היום, מציג את שחזור האירועים האפשרי של הלילה בו נעלמה הילדה הבריטית מדלן מקאן בחופשה משפחתית בפורטוגל ב-2007. הסרט ישודר במלואו בטלוויזיה הבריטית ביום שלישי בשבוע הבא, ובינתיים כבר אפשר להתרשם מחלקים ממנו שמנסים לפזר את הערפל סביב הפרשייה שמסקרנת את הוריה, אבל גם את העולם כולו.

מדלן בת ה-4 נעלמה מדירת הנופש של המשפחה באתר הנופש פראיה דה לוז ב-3 במאי 2007, שעה שהוריה סעדו עם חברים במסעדה קרובה. בסרט נחשפות תיאוריות על חשודים חדשים וכיווני חקירה שטרם הועלו.

בסרט התיעודי מפורטת גם האפשרות שמישהו צפה בדירה בשבוע שקדם להיעלמותה של מדלן. בלשים בריטיים לשעבר מאמינים שהאיש, שנראה בחמש פעמים שונות באתר הנופש, יכול להיות המפתח לפתרון תעלומת היעלמה של בת ה-4.

ראו "איש מוזר" מסתכל על הדירה

"הוא עמד על מדרכה מול הדירה ונראה כאילו הוא צפה פנימה", משוחזר בסרט קולה של אחת מעדות הראייה. "הוא היה בערך בגובה מטר שישים, רזה ולבש בגדים רגילים, נראה לי שג'ינס. הייתי מתארת אותו כמכוער מאוד, עם עור מחוטט ואף גדול".

שלושה עדי ראייה ראו "איש מוזר" מסתכל לעבר הדירה של משפחת מקאן בימים שקדמו לליל היעלמות מדלן. העדויות האלה נוספות לעדויות אחרות שכבר ידועות לחוקרים הבריטיים, לפיהם שני אנשים ראו איש נושא ילדה מאזור הדירות באותו לילה. ככל הנראה, לא מדובר באותו חשוד.

העיניים שנכנסו ללבבות העולם (חדשות 2)
תייר אירי ששהה באתר הנופש אמר בעדותו: "הייתי עם משפחתי, יצאנו בלילה והלכנו במעלה הרחוב כשראיתי גבר שנשא ילדה. חשבתי שהם אב ובתו, אז לא הייתי כה חשדן".

"הוא לא נראה כמו תייר"

"הילדה הייתה בערך בת 4, היא נראתה כמו נכדתי - בלונדינית, עור חיוור, ואולי בריטית. הגבר לא נראה כמו תייר, אולי בגלל הבגדים שלו", הוסיף התייר בעדותו.

אמה של מדלן, קייט, מדברת גם היא בסרט התיעודי, בעיקר על התקווה למצוא את בתה, במיוחד לאחר שהמשפחה ציינה בעזרת כלי התקשורת את יום השנה השני להיעדרה של הילדה. קייט וגרי, האב, פרסמו לאחרונה גם תמונה דיגיטלית שמראה איך מדלן אמורה להיראות היום.

דיווח: מדלן נראתה בהולנד כחודש לאחר היעלמה

שנתיים אחרי: כך אמורה מדלן להיראות כיום