כך נראה החשוד בחטיפת מדלן מקאן

החוקרים הפרטיים של משפחת מקאן פרסמו קלסתרון של מי שכבר זכה לכינוי "פני צלקת". מדובר באדם שנראה מתבונן בדירת הנופש ממנה נעלמה הילדה הבריטית ב-2007. לטענת ההורים, המשטרה המקומית לא עשתה דבר כדי לאתר אותו

הקלסתרון של "פני צלקת" (THE SUN)

שלושה עדי ראייה הבחינו באיש מוזר באתר הנופש בו נחטפה הילדה מדלן מקאן, שיכול מאוד להיות שתכנן את חטיפתה של הילדה הבריטית - כך נחשף אמש.

החשוד, בעל אף גדול ופנים רזות ומחוטטות, נראה לפני כשנתיים סמוך לדירת הנופש של משפחת מקאן באתר הנופש פראייה דה לה רוז בפורטוגל. האיור המצמרר שיצר אמן בריטי נוצר מעדות שנלקחה משלושת עדי הראייה על ידי המשטרה המקומית.

החוקרים הפרטיים ששכרו הוריה של מדלן מאשימים את המשטרה הפורטוגלית בכך שהעדויות שקשורות לאותו חשוד מעולם לא קושרו יחד ולא נחקרו עד תומן.

ההורים, קייט וגרי, הבינו את החשיבות של העדויות רק כשעברו על יותר מ-30 אלף דפי תיק החקירה של משטרת פורטוגל, שנסגר לפני מספר חודשים והועבר לידי המשפחה. החוקרים שכרו אמן שראיין מחדש את העדים ויצר את הדמות המפחידה.

"פני צלקת"

"צריכים לאתר את האיש הזה בדחיפות", אמר דובר משפחת מקאן, קלרנס מיטשל. "עדי הראייה דיווחו למשטרה הפורטוגלית, אך נראה שדבר לא נעשה כדי למצוא אותו. הוא חלק מכריע בתיק".

העדה הראשונה שהבחינה בחשוד, "פני צלקת", כפי שהוא כבר מכונה בתקשורת הבריטית, ראתה אותו באזור השעה 8:00 בבוקר ב-29 באפריל 2007, שלושה ימים לפני חטיפתה של מדלן.

"הלכתי במדרכה עם בתי", סיפרה העדה. "תפסתי את ידה ומשכתי אותה אליי כי מסיבה כלשהי האיש הפחיד אותי". הפעם הבאה שהיא ראתה אותו הייתה יום לפני שמדלן נחטפה. "הוא עמד מול הדירה, מעבר לכביש. הייתי מתארת אותו כמאוד מכוער, עור מנוקד ואף גדול".

שתי העדות האחרות היו ילדה בת 12, תושבת המקום, ותיירת בריטית. התיירת, ששהתה באתר הנופש, ראתה אותו ביום היעלמותה של מדלן - 3 באפריל. "שמתי לב אליו במיוחד כי הוא התמקד וצפה בבלוק הדירות". 

דיווח: מדלן נראתה בהולנד כחודש לאחר היעלמה

שנתיים אחרי: כך אמורה מדלן להיראות כיום