קטשופ, אדוני הנשיא?

זה נראה אמנם כמו תרגיל מרשים ביחסי ציבור, אבל מאז נכנס ברק אובמה לחייהם של האמריקנים, לא ממש מעניין אותם מה הוא עושה - העיקר שהוא עושה. אמש הוא לקח פסק זמן מניהול העולם החופשי ונכנס לדיינר מקומי בוושינגטון, וסעד את ליבו בצ'יזבורגר אמריקני משובח. וכיאה לכללי הטקס - הוא גם הכניס את היד לכיס ושילם

הנה הוכחה נוספת שהאיש הכי חשוב בעולם הוא בסך הכל אמריקני ממוצע: נשיא ארצות הברית ברק אובמה וסגנו ג'ו ביידן החליטו אמש לעשות הפסקה מהארוחות המוגשות בבית הלבן, וקפצו לדיינר שכונתי בסמוך לבית הלבן - דיינר "רייז הל בורגר" בארלינגטון, וירג'יניה.

השניים, מלווים בצוות הבית הלבן ועשרות עיתונאים, התנהגו כ"פשוטי העם": הם חיכו בתור כמו כולם, הזמינו המבורגר עם תוספות (גבינת צ'דר לאובמה, תודה) ואפילו התעקשו בתוקף לשלם בעבור הארוחה. שלא כמו במסעדת היוקרה אליה יצא אובמה עם רעייתו בסוף השבוע, הבהיר הנשיא לקופאי שהוא רוצה לשלם - כמו כל לקוח אחר.

"מה כולם יגידו אם לא אשלם?", שאל אובמה לקול צחקוקיהם של העיתונאים. הקופאי לא פסח על כללי הטקס, ושאל את הנשיא אפילו אם הוא מעוניין בקטשופ בארוחה. הוא כנראה לא ישכח את הרגע הזה - בו עמד אצלו בתור האיש שעשה היסטוריה.

מייד אחרי שהתיישב, התענג אובמה על כל ביס וביס בצ'יזבורגר שהזמין. רק אחרי שגמרו יחסי הציבור, התפנו אובמה וצוותו לשוב ולעסוק בהנהגת העולם החופשי. 

הווידאופדיה: ברק אובמה