כ-19 הרוגים בשטפונות בברזיל

מזג אוויר סוער משתולל בצפון ברזיל כחודש, ועל פי התחזיות אינו צפוי להירגע בשבועות הקרובים. לפחות כ-19 בני אדם נהרגו בשיטפונות, וכ-200 אלף אזרחים נותרו ללא קורת גג. משרד הבריאות צפוי להוציא אספקת תרופות מחשש להתפשטות מחלות וזיהומים

לפחות 19 הרוגים וכ-200 אלף חסרי בית בשל השיטפונות הכבדים הפוקדים את צפון ברזיל. גשמים עזים יורדים על אזור צפון מזרח ברזיל במשך כחודש ואזורים רבים הוצפו לחלוטין. כבישים מרכזיים נחסמו לתנועה ואלה שנמלטו נאלצו להמתין בדרכים ימים ארוכים לסיוע, בשל חסימת דרכי הגישה לאזורים המוצפים.

המזג הסוער אינו צפוי להירגע בקרוב. לפי התחזיות מזג האוויר אינו צפוי להשתנות והגשם ימשיך ככל הנראה גם בשבועות הקרובים.

רשתות הטלוויזיה משדרות תמונות של גגות בתים ניתלשים מהבתים ועפים ברוח. אנשים שטים בסירות כדי לנוע ממקום למקום. תושבים רבים נאלצו להימלט מבתיהם למקלטי חירום ציבוריים.

הרשויות מדווחות על שישה כבישים מהירים באזור שניזוקו, מה שחוסם מעבר של ציוד וסיוע לתושבים שנקלעו למזג האוויר הקיצוני. גם מסילת הרכבת באזור ניזוקה ותנועת הרכבת הופסקה זמנית.

ראש הממשלה של ברזיל, לואיז אינצ'יו לולה דה סילבה טס לאזור ההרוס, יחד עם אספקת מזון. דה סילבה נפגש עם גורמים ממשלתיים במקום והבטיח לדאוז לסיוע ולשיקום האזור. בנוסף, מחשש להתפשטות מחלות צפוי משרד הבריאות במדינה לשלוח לאזור תרופות, ובכך למנוע אפשרות של התפרצות מחלות וזיהומים.