מכונית עשויה מירקות - ומונעת ע"י שוקולד

מכונית מרוץ חדשה, שיכולה להגיע ל-233 קמ"ש וחלקיה החיצוניים עשויים מירקות, מתודלקת באמצעות שוקולד. נשמע לכם הזוי? יוצרי המכונית מקווים להכניס אותה לפורמולה 1

ה"אקו אף 3" (SUN)

יוצרי ה-"אקו אף 3" מקווים שהטכנולוגיה הידידותית לסביבה שלהם תצליח להיכנס גם למרוץ היוקרתי "פורמולה 1" על ידי צוותים מפורסמים כמו מק'לארן או פרארי.

למכונית היצירתית יש הגה שעשוי מגזרים, גוף שמורכב מתפוחי אדמה ומושב של פולי סויה. השמנים שזורמים במנוע שלה מבוססים על שמני ירקות ומנוע הביו-דיזל של ה"אקו" מסוגל לפעול על שוקולד ושמן ירקות.

סיבי ירקות מעורבבים בשרף יוצרים את חלקי המכונית, שצריכים להיות חזקים במיוחד כדי לעמוד במהירויות הגבוהות, והשמנים שבתוך השוקולד מזוקקים לכדי יצירת דלק. מדובר במכונית המרוץ הראשונה שעשויה אך ורק מחומרים סביבתיים וניתנים למחזור.

הצוות של אוניברסיטת וורוויק הבריטית, מקווה שראשי המרוץ ישנו את החוקים כך שגם הם יוכלו להשתתף בעונה הבאה. נכון לעכשיו, המנוע של ה"אקו" לא נחשב קביל, מפני שהדלק שלו הוא "בלתי שמיש".
"אנו מקווים שצוותי הפורמולה 1 יראו שהמכונית הידידותית לסביבה היא לא בהכרח איטית", אמר לעיתון ה"סאן" דובר הצוות האקולוגי. "אנו מצפים שהחומרים החדשים ישמשו את כל מכוניות הפורמולה 1 בעתיד".