פחד הקהל הרג את הארנבת השיאנית

וופר אמי, ארנבת באורך 120 סנטימטרים ובמשקל 20 ק"ג, כבר עברה כמעט הכל בחיים - כולל כניסה לספר השיאים של גינס כארנבת הגדולה בעולם. אך אתמול, שעות מספר לפני הופעה היסטורית בתכנית טלוויזיה איטלקית - מתה בבית המלון במילנו. "איננו יודעים מה הרג אותה", אמרו בעליה. אך בינתיים, כך נראה, יש לה כבר יורשת

לא עמדה בלחץ הקהל (עיתון ה"סאן")

סופה של אגדה: וופר הופר אמי, הארנבת הגדולה בעולם, מתה היום מספר שעות לפני שהייתה אמורה להופיע בתכנית טלוויזיה איטלקית. הארנבת, שהשתרעה לאורך 120 סנטימטרים ושקלה יותר מ-20 קילוגרם, מתה ככל הנראה מהתקף לב.

אנט אדוארדס, הבעלים של הארנבת המפורסמת, טסה את כל הדרך מלונדון למילאנו, שם הייתה צפויה להופיע עם אמי בתכנית טלוויזיה על שיאי גינס. אך אמי, שהצליחה להתמודד עם לא פחות מ-32 המלטות במהלך חייה, כנראה לא הצליחה לעמוד בהתרגשות לקראת ההופעה מול המצלמות. היא מתה בחדר בית המלון במילנו, ולשידור באולפן היא כבר לא הגיעה. "זה מוזר", אמרה היום אדוארדס בקול חנוק ממילאנו. "היא הייתה בריאה ולא הייתה מבוגרת יחסית לגילאים של ארנבים". 

בשנה שעברה נרשמה אמי בספר השיאים של גינס, כארנבת הגדולה בעולם. בכל יום היא כירסמה שני תפוחים, חופן גזרים, חצי כרוב - טרי, חסה רעננה וכוס תערובת מזון מיוחדת לארנבים.

אך אדוארדס יכולה להיות אולי קצת מעודדת. תואר "הארנב הגדול בעולם" צפוי להישאר במשפחה: "אליס", ביתה של אמי, ככל הנראה גדולה ממנה בכמה מילימטרים - כך מעריכים בבריטניה. בינתיים, הספיקה כבר הוצאת הספרים של ספר השירים של גינס להוציא הודעה מיוחדת, בה הובע צער על מותה של אמי.