טורקיה: 45 הרוגים בפיגוע בחתונה

אסון כבד בטורקיה במהלך חתונה: רגע לפני תחילת שלב התפילות באירוע שהתקיים בעיירה בדרום מזרח טורקיה, התפרצו דרך הדלתות והחלונות חמושים רעולי פנים שהחלו לירות לכל עבר וזרעו הרס רב. 45 בני אדם נהרגו ולפחות 17 אחרים נפצעו. שתי ילדות שרדו לאחר שגופותיהם של חבריהם נפלו עליהן, ולמעשה הגנו עליהן מפני מהירי

חתונה טורקית הסתיימה באסון כבד: 45 בני אדם נהרגו ולפחות 17 נוספים נפצעו, לאחר שחמושים התפרצו לחתונה ופתחו באש. שר הפנים של טורקיה, בסיר אטאלאי, התייחס אמש לאירוע החמור וסיפר כי המניע למקרה הוא סכסוך בין משפחות, ולא מדובר בפיגוע טרור.

לבתי החולים הגיעו לפחות 17 פצועים, שסיפרו כי שני חמושים שהגיעו לחתונה ירו לכל עבר ובמקום הרוגים רבים. בין ההרוגים גם משפחה שלמה בת שש נפשות.

בכלי התקשורת של טורקיה מדווחים כי ייתכן והמשפחה מימנה פעילות למיגור מחתרות כורדיות מרדניות באזור ונקמות דם בין קבוצות יריבות, וזו העילה לאירוע האלים שהתרחש בחתונה.

עדי ראייה שהצליחו להינצל סיפרו כי החמושים הסתערו לתוך האירוע כשהם מבצעים ירי דרך הדלתות והחלונות, ממש בשלב בו היה אמור להחל חלק התפילות בטקס החגיגי. ניצולה אחרת סיפרה כי החמושים הורו לכולם להתקבץ בחדר אחד ופתחו באש.

שתי ילדות שרדו לאחר שגופותיהם של חבריהם נפלו עליהן, ולמעשה הגנו עליהן בגופן מהירי. לא ידוע עדיין מה עלה בגורלם של בעלי השמחה - החתן והכלה.