עכשיו זה רשמי : הצרפתים חיים הכי טוב

העם שהמציא את המושג "ביסטרו" ממשיך להצדיק את סטיגמת "אוהבי החיים הטובים" שהצמידו אליו. הצרפתי הממוצע ישן 9 שעות בלילה, אוכל שעתיים ביממה ובקיצור - חי יותר טוב מכולנו. העמים שישנים הכי פחות, אגב, הם הקוריאנים והיפנים

קרלה ברוני. והיא בכלל איטלקיה (רויטרס)

תמיד ידענו, בתוך תוכנו, בגישה הכל-כך ישראלית שלנו, שהחיים של הצרפתים יפים. לפחות יותר יפים משלנו. עכשיו, מסתבר שזה באמת נכון: לפי סקר עולמי חדש, העם עם הכי הרבה סטיגמות על היגיינה לקויה ומזון "יצירתי" הם גם העם שישן הכי טוב ואוכל הכי טוב. כאילו שהיינו צריכים מישהו שיגלה לנו את זה.

הצרפתים - כך עולה מסקר חדש של סוכנות הידיעות רויטרס, מבלים יותר זמן מאיתנו ומכל עם אחר בשינה ובאכילה, ונשארים נאמנים למוניטין שלהם כ"אוהבי החיים הטובים". הצרפתי הממוצע מבלה קרוב לתשע שעות ביממה בשינה, שעה יותר מהיפני והקוריאני הממוצע, שישנים הכי פחות, על פי המחקר שנערך על ידי המכון לשיתוף פעולה כלכלי עולמי.

למרות הסיאסטה ההספרדית המפורסמת, הספרדים הם רק השלישיים ברשימת אוהבי החיים הטובים - אחרי האמריקנים שישנים יותר משמונה וחצי שעות ביממה.

הטורקים אוהבים לבלות את זמנם בין חברים  

כשיותר ויותר צרפתים מבססים את הארוחות שלהם על דוכני המזון המהיר, זה די מפתיע שהם מבלים כשעתיים ביום באכילה. על פי המחקר, המקסיקנים מבלים בבליסה רק מחצית מהזמן בו אוהבי רגלי הצפרדעים והשבלולים אוכלים.

במקום השני בזמני האכילה נמצאים הניו זילנדים. היפנים, שידועים כממציאי תסמונת ההתמכרות לאינטרנט, אמנם לא ישנים הרבה ומבלים את מרבית שעות היום בעבודה ואת מרבית שעות הלילה בגלישה, אבל עדיין מספיקים לבלות בשולחן הסעודה כמעט שעתיים ביום. וחוץ מגלישה באינטרנט ותכנות רובוטים, היפני הממוצע ממלא 47% מזמנו בהאזנה לרדיו או בצפייה לטלוויזיה.

הטורקים לעומתם אוהבים מאוד לארח חברים לשווארמה או לדונר-קבב ומבלים באירועים חברתיים בכשליש מזמנם הפנוי. ובאיטליה יש גם הבדלים בין המינים - הגבר האיטלקי מבלה ויוצא כ-80 דקות יותר מבת זוגו חובבת הפסטה. 

הווידאופדיה: קרלה ברוני