ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני התפרצות מאוחרת

למרות טענות שר הבריאות של מקסיקו על ייצוב שהושג במספר החולים, מזהיר ארגון הבריאות העולמי מהתפרצות מאוחרת של שפעת החזירים. בהודעה שנתן אתמול דובר הארגון הוא מסתמך על התפרצות השפעת הספרדית בשנת 1918 שגבתה את חייהם של כ-50 מיליון בני אדם ברחבי העולם

סכנת התפרצות מאוחרת (רויטרס)

ארגון הבריאות העולמי כי מזהיר כי שפעת החזירים עלולה להתפרץ בעוד מספר חודשים, זאת למרות טענות שר הבריאות של מקסיקו על ייצוב שהושג במספר החולים.

"ההתפרצות הנוכחית ארכה רק 10 ימים", אמר גרגורי הרטל בתדרוך שערך אתמול דובר ארגון הבריאות העולמי. "גם אם יש ירידה בהתפשטות המחלה, היא עלולה להתגבר"

"ברצוני להזכיר את מגיפת השפעת הספרדית שהתרחשה בשנת 1918", הוסיף הרטל. "למרות שנראו סימנים לסיומה בתקופת האביב, ואף הפסקה בהתפשטותה בחודשי הקיץ, היא חזרה בגדול עם בוא הסתיו של אותה שנה ובסופה מתו כ-50 מיליון בני אדם".

הרשויות במקסיקו, שם התפרצה המחלה, דיווחו שתקופת השיא של ההדבקה כבר עברה ומעתה צפויה להיות ירידה במספר הנדבקים בנגיף במדינה. נכון לאתמול דיווחו רשויות המדינה על 568 חולים ו-22 מקרי מוות כתוצאה מהמחלה. ארגון הבריאות העולמי מציין שמדובר ב-506 חולים בלבד במקסיקו וב-19 מקרי מוות בלבד.

בסך הכל דיווח ארגון הבריאות על 898 מקרים של הידבקות בנגיף ברחבי העולם ב-18 מדינות: 226 בארצות הברית, 70 בקנדה, 15 בבריטניה, 13 בספרד, 6 בגרמניה, 4 בניו זילנד, 4 בישראל, 2 בצרפת וחולה אחד באוסטריה, סין, דרום קוריאה, דנמרק, הולנד, שוויץ , קוסטה ריקה ואירלנד.

שפעת החזירים - סיקור מיוחד:

בישראל: מקרה רביעי של שפעת החזירים

ערד ניר בטור אישי: שפעת החזירים או שפעת ריאליטי?

המכון הביולוגי מפתח חיסון לנגיף

הנכנסים לנתב"ג יעברו בדיקות מיוחדות

סופית: שפעת החזירים בישראל