מול המצלמות: אימון הפוטבול שהפך לאסון

זה כבר ממש לא ספורט: במהלך אימון שגרתי של שחקני קבוצת הפוטבול האמריקנית דאלאס קאובויס, וכתוצאה ממזג האוויר הסוער, התמוטט באופן פתאומי האוהל בו התאמנו - וקרס על ראשם. 13 בני אדם נפצעו באסון, ביניהם מאמן הקבוצה

שחקני קבוצת הפוטבול האמריקנית "הדאלאס קאובויס" קיבלו אתמול תזכורת כואבת על כמה חשוב המזל בספורט: במהלך אימון הקבוצה, קרס באופן פתאומי האוהל בו שהו השחקנים והתמוטט על ראשם. רגעי האסון תועדו במלואם במצלמות של אנשי הקבוצה שהיו במקום.

בתמונות הדרמטיות אפשר לראות בבירור את השתלשלות האירוע המבעית: החל מהתנדנדות המנורות כתוצאה מהרוח הסוערת, וכלה בהתמוטטות קורות המתכת, חוטי החשמל ויריעות הבד.

13 בני אדם נפצעו באירוע המחריד, ביניהם מאמן הקבוצה ג'ו דה-קאמיליס, שסובל משבר בשתי חוליות בעמוד השדרה. "אף אחד מהנפגעים לא נמצא בסכנת חיים", הרגיע הרופא המטפל.

למרבה האירוניה, בחרה הקבוצה לנטוש את האיצטדיון בו היא מתאמנת באופן קבוע בגלל מזג האוויר הסוער, ולעבור לאוהל הזמני. אף אחד לא העלה בדמיונו שהרוח החזקה עלולה לגרום לנזק העצום.

"נמנע אסון כבד הרבה יותר", ציינו החוקרים והשוטרים שהגיעו לזירה. "מזלם הטוב של שחקני הקבוצה הגן עליהם ממכת חשמל קטלנית ונזק גדול יותר בהרבה מכמה עצמות שבורות" .