צפו: ההמלטה האחרונה ב"עולם המים"

טאקארה, לווייתנית קטלנית ששוהה במתחם "עולם המים" השנוי במחלוקת בארה"ב, הביאה לעולם גור חדש - לקול מחיאות הכפיים של המטפלים. מינו של הגור, ששוקל יותר מ-130 קילוגרם, טרם נודע - והאם ובנה מחכים להחלטה לאן יועברו: כך זה נראה

טאקארה היא "אורקה" - לווייתנית קטלנית - ששוהה ב"עולם המים" בסן אנטוניו בטקסס, ארה"ב. השבוע היא הביאה לעולם יורש (או יורשת), באירוע שהתקבל בשמחה ובצהלות מצד המטפלים ששהו במקום וצפו בלידה. מינו של הגור טרם התברר, אך לפי ההערכות הוא שוקל בין 139 ל-160 קילוגרם וגובהו כשני מטרים: צוות הוטרינרים אמר כי האם והגור "נמצאים במצב טוב והם תחת מעקב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טאקארה בת ה-25 כבר הייתה בהריון כאשר התקבלה בשנה שעברה ההחלטה להפסיק את תכנית ההתרבות במקום, יחד עם צמצום וביטול הופעות הלוויתנים הקטלניים בפארקים באורלנדו, סן דייגו וסן אנטוניו. לאחר 18 חודשי הריון טאקארה ילדה בהצלחה: "זו הלידה האחרונה כאן, מה שהופך את זה לאירוע גדול עבורנו", אמר כריס דוד, המפקח הזואולוגי הראשי במתקן.

"זה קצת מתוק-מריר, אנחנו אוהבים את הלווייתנים האלה", הוסיף. אנשי "עולם המים" מתכוונים לחקור את התפתחות האורקות בתנאי "מעבדה", אך הארגון למען טיפול אתי בבעלי חיים (PETA) קורא לשחרר את האם והגור ל"מקלט ימי".