ניסה לפגוע בקבוצת כדורגל למטרות רווח?

התביעה בגרמניה חשפה כי החשוד המרכזי בהנחת המטענים באוטובוס קבוצת הכדורגל דורטמונד הוא צעיר שניסה לגרוף רווח: "אם מניית הקבוצה הייתה צוללת, הוא היה גורף סכום ניכר". בפיצוץ נפצע אחד השחקנים, אך המזימה של הצעיר נכשלה

כשבוע וחצי לאחר הפיצוץ באוטובוס קבוצת הכדורגל הגרמנית דורטמונד, שגרם לדחיית משחק ולפציעת אחד השחקנים, אירעה הבוקר (שישי) תפנית מפתיעה בעלילה: המשטרה הגרמנית עצרה אדם שלפי החשד שתל את חומרי הנפץ. מדובר בצעיר בן 28 בעל אזרחות גרמנית ורוסית, שלפי החשד ניסה להרוויח מהפיצוץ: החקירה העלתה כי האיש, שכונה בתקשורת הגרמנית "סרגיי וו..", קנה מניות של הקבוצה זמן קצר לפני המתקפה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה מייחסת לצעיר עבירות של ניסיון רצח, פציעה חמורה וגרימת פיצוץ - כך לפי הודעת התביעה הגרמנית. ביום הפיצוץ קנה "סרגיי" 15 אלף מניות put - כלומר, אפשרות למכור את המניות במחיר קבוע מראש.

את הכסף ששימש לרכישת המניות הוא השיג בהלוואה: "אם מניות הקבוצה היו צונחות, הוא היה מרוויח הרבה יותר מההשקעה הראשונית", הסבירו הרשויות בגרמניה. לפי החשד, הצעיר תכנן לפצוע באופן חמור את אחד השחקנים ואף להרוג אותו - מהלך שהיה מוביל לפגיעה קשה במניות החברה.

בימים לאחר האירוע נעצר חשוד בעל קשר לתנועות אסלאמיות והתביעה המקומית הוסיפה כי "נמצא מכתב בזירה" שטוען לקבלת אחריות על המתקפה - אך לא ציינה מיהו הגוף או הארגון שאחראי לאירוע. אמיתות המכתב נבדקת, והחוקרים החלו לבדוק את האפשרות שהמכתב נועד להטעות את השלטונות.

בלם הקבוצה, הספרדי מארק ברטרה, פונה לבית החולים לאחר שנפצע משברי זכוכיות: עצם בידו נשברה כתוצאה מהפיצוץ וההדף. הוא נותח, טופל ושוחרר מבית החולים. השחקנים האחרים לא נפגעו, אך המשחק של הקבוצה מול מונאקו נדחה ביממה.

מנכ"ל הקבוצה, האנס-יואכים וואצקה, אמר כי "הקבוצה מזועזעת" מהאירוע, שמוגדר כמתקפה מתוכננת כלפי הקבוצה. מהחקירה עולה כי מתקני הנפץ הוחבאו ככל הנראה בגדר חיה, והתפוצץ בדיוק כאשר האוטובוס עבר באזור. שוער הקבוצה רומן בורקי אמר כי השחקנים התכופפו והתחבאו בכיסאותיהם: "חששנו שיהיו עוד פיצוצים, לא הבנו מה קורה".

בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נצפו אוהדי קבוצת מונאקו מריעים "דורטמונד, דורטמונד" לאות הזדהות עם שחקני ואוהדי הקבוצה המתחרה: המועדון הודה לקהל אוהדי מונאקו על "סבלנותם והבנתם" במהלך האירוע, ואוהדי דורטמונד הציעו לארח את האוהדים הצרפתים בבתיהם.