ארה"ב תאסור הכנסת מחשבים לטיסות

הרשויות במדינה צפויות להכריז על איסור הכנסת מכשירים אלקטרונים גדולים יותר מטלפון נייד לתא הנוסעים, בטיסות ישירות למדינה מכ-12 יעדים שונים. צעד זה בא ככל הנראה כמענה להתרעות טרור לא ממוקדות הקשורות לארגון אל-קאעידה בחצי האי ערב

הרשויות בארה"ב צפויות להודיע היום (שלישי) על איסור העלאה למטוס של מכשירים אלקטרוניים גדולים מטלפון סלולרי בטיסות ממספר מדינות במזרח התיכון ובאפריקה, כך מדווחת סוכנות הידיעות "רויטרס" מפי בכיר בממשל האמריקני. לדברי הבכיר, האיסור מגיע בעקבות "התרעת טרור לא ממוקדת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכיר ציין כי ההתרעה תקפה לגבי הנוסעים בטיסות ללא-עצירה בדרכן לארה"ב ממספר מדינות. האיסור נועד לאפשר לרשויות הביטחון בארה"ב להיערך בצורה מיטבית בנמלי תעופה ממוקדים מבלי לפגוע בהתנהלותן הסדירה.

עוד הוסיף כי האיסור אינו צפוי להשפיע על חברות תעופה אמריקניות, וכי בהודעת המחלקה לביטחון לאומי ינקבו בשמן של כ-12 חברות תעופה זרות.

בכיר נוסף אמר כי האיסור על הכנסת אותם מכשירים אלקטרוניים ככל נראה קשור לאיום מאל קאעידה בחצי האי ערב. לדבריו קהיליית המודיעין איתרה את האיום זה מכבר אך מידע חדש שהגיע מכוחות מיוחדים של ארה"ב בתימן הוביל לנקיטת הצעדים.

חברת התעופה הלאומית של ירדן "רויאל ג'ורדניאן" צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי תאסור הכנסת רוב המכשירים האלקטרונים לתא הנוסעים בכל הטיסות לצפון אמריקה. מאוחר יותר מחקה החברה את הציוץ ללא הסבר.