הקברניט צעק: "תפתח את הדלת הארורה!"

העיתון הגרמני "בילד" חושף קטעים מתמלול ההקלטה של השיחה בין קברניט מטוס "ג'רמן ווינגס" לטייס המשנה שריסק את המטוס, כפי שנשתמרה על הקופסה השחורה. עפ"י העיתון, המטוס המריא ליעדו באיחור של 26 דקות‎

דרמה בתא הטייס. מטוס ג'רמן ווינגס (SKY NEWS)

הרגעים הדרמטיים של טיסת "ג'רמן ווינגס" נחשפים: העיתון הגרמני "בילד" מפרסם הבוקר (ראשון) תמלול של השיחה בין שני הטייסים, דקות ספורות לפני התרסקות המטוס באלפים הצרפתיים. הפרסום חושף את ניסיונותיו הנואשים של הקברניט לפרוץ אל תא הטייס, כדי להחזיר את השליטה על כלי הטיס מידיו של טייס המשנה אנדראס לוביץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בתחילת הטיסה, שיצאה באיחור של 26 דקות, נשמע הקפטן פטריק זונדהיימר מתנצל בפני הנוסעים על העיכוב. דקות ספורות לאחר מכן נשמעים שני הטייסים משוחחים ביניהם, כשלוביץ אומר לעמיתו כי הוא יוכל ללכת לשירותים בכל עת שיחפוץ. בשעה 10:27, כשהמטוס הגיע לגובה השיוט המקסימלי, יוצא הקברניט לשירותים תוך שהוא אומר ללוביץ "אתה יכול להשתלט על הטיסה".

טייס המשנה אנדראס לוביץ (רויטרס)

שלוש דקות לאחר מכן מתחיל המטוס לאבד גובה. בשעה 10:32 מנסים בקרי תנועה אווירית ליצור קשר עם תא הטייס, אך ללא הצלחה. בזמן זה נשמעים אותות המצוקה המופעלים בכלי הטיס, ורעש של חבטות - ככל הנראה מניסיונותיו של הקברניט לפרוץ לתא. "בשם אלוהים, תפתח את הדלת הארורה!", הוא נשמע זועק. ברקע נשמעים צעקות הנוסעים המבוהלים.

בשעה 10:35 נמשכות הדפיקות הרמות על דלת תא הטייס. כ-90 שניות לאחר מכן נשמע זונדהיימר צועק: "קרקע! משוך למעלה! משוך!". שלוש דקות נוספות חולפות והמטוס מגיע מצפון מזרח לאלפים הצרפתיים. נשימותיו של לוביץ הופכות לכבדות יותר ויותר בזמן זה, אך הוא לא אומר דבר. בשעה 10:40 פוגע המטוס בצל ההר, דבר שמביא למותם של 150 הנוסעים ואנשי הצוות שבו.

זירת ההתרסקות בצרפת, בסוף השבוע (רויטרס)

"טייס המשנה חשש לאבד את מקום עבודתו"

ככל שחולפים הימים מתבררים עוד ועוד פרטים על הנסיבות שגרמו לטייס המשנה להתאבק ולרצוח את יתר הנוסעים שעל כלי הטיס. על פי הפרסומים האחרונים, סבל לוביץ מבעיות נפשיות שייתכן שגרמו לו ללקות בראייה. הוא חשש ככל הנראה לאבד את מקום עבודתו - שהיה חלום ילדות עבורו.

בנוסף מדווחים כלי התקשורת בגרמניה כי שבועות ספורים בלבד לפני המקרה נפרדה ממנו ארוסתו, בין היתר בשל ההתנהגות החריגה שהציג בתקופה האחרונה. בריאיון שהעניקה ל"בילד" סיפרה כי אמר לה שבכוונתו "לעשות מעשה בלתי נשכח, כזה שיגרום לאנשים לזכור את השם שלי".

על פי הפרסום בעיתונות הגרמנית, השניים היו בני זוג במשך שבע שנים, חיו יחד בפרבר של דיסלדורף ואף היו מאורסים. בעקבות ההחלטה להיפרד, התבטלה החתונה שהייתה אמורה להתקיים בשנה הבאה. עוד דווח כי בניסיון נואש לזכות מחדש בליבה, הזמין לוביץ שתי מכוניות מסוג אאודי לו ולבת זוגו לשעבר, אך היא דחתה את ההצעה.