"אנדראס היה אובססיבי לאלפים הצרפתיים"

מכריו של טייס המשנה שהביא למותם של 149 נוסעים ואנשי צוות חושפים פרטים חדשים על עברו. "אנדראס נהג להגיע לאזור ההתרסקות כשהיה צעיר", סיפרו חברי הילדות. "הוא השתתף במועדון דאייה סמוך למקום"

אנדראס לוביץ, ארכיון (רויטרס)

פרטים חדשים נחשפים אודות טייס המשנה שהביא להתרסקות מטוס חברת "ג'רמן ווינגס": חבר ילדות של אנדראס לוביץ סיפר לכלי תקשורת בצרפת כי נהג להגיע כילד עם הוריו ולהטיס דאונים - בדיוק באזור האלפים הצרפתיים שבו גרם לאסון התעופה המחריד. "אנדראס הכיר היטב את המקום, הוא היה בעל תשוקה רבה לאלפים", סיפר החבר הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכריו של טייס המשנה סיפרו כי כבר מגיל צעיר חלם לטוס. לדברי חבר הילדות, בהיותו נער השתתף במועדון דאייה, שאת מרבית הגיחות במסגרתו ביצע סמוך לאזור שבו ריסק את המטוס ונטל את חייהם של 149 נוסעים ואנשי צוות.

דיטר ואגנר, חבר במועדון הדאייה שבו היה חבר לוביץ כבר מגיל 14 סיפר לעיתון לה-פרזיאן: "הוא אהב מאוד את האלפים הצרפתיים, אפשר אפילו לומר שהוא היה אובססיבי לגביהם. אני משוכנע שהוא הכיר היטב את ההרים באזור ההתרסקות משום שנהג לעבור מעליהם".

"חלם להיות טייס", ארכיון (רויטרס)

חברי משפחה המכירים את לוביץ מזה שנים, סיפרו כי עוד בהיותו ילד נהג לתלות על קירות חדרו תמונות של מטוסים. "הוא בנה חיים שלמים סביב החלום להפוך להיות טייס", סיפרו מכריו. חבר נוסף סיפר: "הוא היה מת אם לא היה עובר את מבחני הכניסה לקורס, הוא אפילו שימש תחילה כדייל, הכל כדי להיות קרוב".

במקביל, אומרת היום חברתו לשעבר של הטייס כי הצהיר בפניה בעבר שבכוונתו "לעשות מעשה בלתי נשכח, כזה שיגרום לאנשים לזכור את שמי". מבלי לחשוף את זהותה, סיפרה מריה, חברתו לשעבר של לוביץ, שאף עבדה עמו כדיילת אוויר, על אדם מיוסר, לא יציב, שידע היטב להסתיר את המחשבות האפלות שאצר בליבו. לדבריה, לוביץ סבל מסיוטים ואף היה מתעורר מיוזע בלילות כשהוא זועק: "אנחנו מתרסקים, אנחנו צוללים למטה!".

לדבריה, הבעיות האישיות שלו וההתנהגות שאותה הגדירה כ"לא יציבה" היו כה חמורות - שהחליטה לעזוב אותו בשל כך. לטענתה אמר לה במהלך התקופה שהיו ביחד כי "יום אחד אני אעשה משהו שישנה את המערכת כולה, דבר שבעקבותיו כולם יידעו את השם שלי ויזכרו אותו". מיד לאחר פרסום דבר ההתרסקות, סיפרה מריה כי נזכרה בנבואה השטנית: "אף פעם לא הבנתי למה התכוון, עכשיו הכל נראה כל כך הגיוני".

זירת ההתרסקות (רויטרס)

על פי הפרסום בעיתונות הגרמנית, השניים היו בני זוג במשך שבע שנים, חיו יחד בפרבר של דיסלדורף ואף היו מאורסים. בעקבות ההחלטה להיפרד, התבטלה החתונה שהייתה אמורה להתקיים בשנה הבאה. עוד דווח כי בניסיון נואש לזכות מחדש בליבה, הזמין לוביץ שתי מכוניות מסוג אאודי לו ולבת זוגו לשעבר, אך היא דחתה את ההצעה.

בעקבות הגילויים החדשים, מתכוונים במשטרה הגרמנית לגבות עדות ממריה, על מנת לאמוד מקרוב אחר מצבו הנפשי של טייס המשנה, שהתאבד וגרם למותם של 149 נוסעים ואנשי צוות, באחד מאסונות התעופה המזוויעים ביותר של השנים האחרונות. במקביל, נמשכת הבדיקה סביב הנסיבות שבגינן קיבל הוראה רפואית שלא להתייצב לטיסות.

חיפושים בביתו של לוביץ (רויטרס)

על פי הקלטות הדקות האחרונות שהצליחו החוקרים לחלץ מהקופסה השחורה שנמצאה באלפים הצרפתיים, נעל עצמו לוביץ בתא הטייס לבדו - בשעה שהקברניט הראשי יצא לשירותים. בקלטת הוא נשמע נושם ובהכרה, בעוד הקפטן מנסה להיכנס לקוק-פיט באמצעות גרזן ללא הצלחה. מחקירת המשטרה עולה כי לוביץ ריסק בכוונה את המטוס, ונטל בכך את חייהם של יתר הנוסעים ואנשי הצוות שעל כלי הטיס.