צפו: כך כמעט מתרחשת תאונה קטלנית

המכון האמריקני לבטיחות בדרכים צפה באלפי קטעי וידאו המתעדים נהגים צעירים כשהם מתעסקים בעוד דברים חוץ מלנהוג: לבדוק הודעות בטלפון, לאכול, להסתכל על הדרך - וגם להתאפר, וניתח את הנתונים. המסקנה: ב-60 אחוזים מהמקרים הללו, כמעט ונגרמת תאונה קטלנית

רגע לפני תאונה - לעיני המצלמה: המכון האמריקני לבטיחות בדרכים (AAA) ניתח אלפי צילומים של נהגים צעירים, שהתעסקו כולם בעוד דבר חוץ מלנהוג - והיו קרובים מאוד לתאונה קטלנית. מדובר במחקר שהוא נדיר יחסית, כיוון שלחוקרי תאונות לרוב אין כל תיעוד של מה שהתרחש ברכב בזמן תאונה - ומה גרם לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטונים נראים הנהגים הצעירים בודקים הודעות בסמארטפונים שלהם, אוכלים או מתאפרים בזמן נהיגה - ובכולם, הם קרובים מאוד להיפצע או חלילה להיהרג לאחר שרכבם סטה בפתאומיות לצדי הדרך או עמד להתנגש ברכב אחר.

מניתוח הסרטונים עולה שהסחות דעת בזמן נהיגה מובילות ביותר מ-60 אחוזים מהמקרים לתאונות. הסחות דעת מכל סוג מהוות 14% מהתאונות בהן מעורבים נהגים צעירים - בהן גם מבט לעבר מה שקורה מחוץ לרכב או מבט אל תוך הרכב.

הסיבות המובילות להסחות הדעת שעלולות להסתיים בתאונה קטלנית: הצצה במכשיר הסלולרי וגם נוסעים נוספים ברכב. אצל נהגים מבוגרים קורה ההפך: נוסע נוסף ברכב יכול לגרום לכך שהנסיעה תהיה בטוחה יותר.