תקלת חשמל ענקית שיתקה את הולנד: כל הטיסות בוטלו

במשך כשעה, אזרחים רבים בהולנד סבלו משיבשים קשים בתנועה - זאת עקב הפסקת חשמל חריגה שנגרמה עקב עומס יתר בתחנת הכוח הסמוכה לבירה אמסטרדם. כל הטיסות היוצאות מנמל התעופה סכיפהול נדחו, הטיסות הנכנסות הופנו לנמלי תעופה אחרים. בנוסף, הופסקה תנועת הרכבות ושיבושים הורגשו גם בבתי החולים

כל הטיסות בוטלו. נמל התעופה סכיפהול (רויטרס)

מכת חושך בבירת הולנד: הפסקת חשמל נרחבת וחריגה בהיקפה פקדה היום (שישי) את אמסטרדם וסביבותיה למשך כשעה. התקלה, שנגרמה כתוצאה מעומס יתר בתחנת הכוח בעיר הסמוכה, שיבשה את החיים בעיר בעלת מיליוני התושבים ובערים נוספות בצפון הולנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כתוצאה מתקלת הענק, הופסקה תנועת הרכבות, נוצרו פקקי ענק עקב תקלות במערכת הרמזורים - וגם הפעילות הסדירה של בתי החולים בעיר שובשה. התקלה גרמה גם לשיבושים בתחנת השידור הסמוכה בעיר הילברסאם.

התקלה השפיעה גם על כל מי שביקש לצאת ולהיכנס לתחומי המדינה: כל הטיסות לאמסטרדם וממנה בנמל התעופה סכיפהול, הרביעי בגודלו באירופה, נדחו או הופנו לנמלי תעופה סמוכים. כעבור כשעה, הצליחו הרשויות בהולנד להשיב את החשמל לנמל התעופה, אולם הטיסות הנכנסות עדיין מופנות לנמלי תעופה אחרים. בשעות הקרובות יחולו עיכובים בזמני ההמראות.