מעידה קדושה: האפיפיור נפל בטקס

מנהיג העולם הנוצרי קיים טקס מול מאמינים רבים בפולין - ועוד מיליוני צופים ברחבי העולם - ומעד כשניסה לעלות מדרגה. הכמרים שהקיפו אותו סייעו לאפיפיור, שזו אינו נפילתו הראשונה בתפקיד, להמשיך במשימתו

אמש הוא הכריז ש"העולם במלחמה" והיום (חמישי), מול קהל של מיליונים, האפיפיור פרנציסקוס נפל במהלך טקס. המצלמות שמתעדות כל צעד במסע שלו לפולין קלטו לצערו הרב את האירוע. למזלו, הכמרים שעמדו סביבו הגיבו במהרה, תמכו בו והרימו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרנציסקוס נפל כאשר ניסה לנהל מיסה פתוחה סמוך למנזר המדונה השחורה בדרום פולין, סמוך לעיר צ'נסטוחובה: הוא התקדם לכיוון המזבח ומעד על מדרגה בדרך. במהלך האירוע הוא והמאמינים הפולנים ציינו 1050 שנות הטבלות בנצרות הפולנית.

למרות הנפילה (וזו לא הראשונה) האפיפיור בן ה-79 התאושש מהר, עמד על רגליו והמשיך ללכת ולהנהיג את המיסה - בה צפו בשידור ישיר מיליוני אנשים ומאמינים קתולים מכל רחבי העולם.

במהלך הביקור של האפיפיור בפולין הוא צפוי לבקר גם במחנה ההשמדה אושוויץ ולפגוש ניצולי שואה. עם הגעתו למדינה סיפק "הכס הקדוש" בכותרת אחרי הרצח בכנסייה הצרפתית, אירוע שגרם לו לומר כי "זו מלחמת עולם".

זו לא הפעם הראשונה שפרנציסקוס המתון והשליו נופל, במהלך ביקור במקסיקו לפני כחמישה חודשים, הוא נדחף על ידי קהל רב שניסה לזכות בברכתו האפיפיור איבד שיווי משקל ונפל. פרנציסקוס נראה אז זועם וקרא למאמינים "אל תהיו אנוכיים".