ביל תומך בהילרי - גם בעברית

במאמץ לפנות לקול היהודי בארצות הברית, נצפה ביל קלינטון כשהוא עונד סיכה ועליה שם רעייתו בעברית. שני תומכים יהודיים טענו: הענקנו לנשיא לשעבר את סיכת התמיכה. הערכה בארה"ב: מדובר במאמץ לפנות לבוחרי סנדרס

כך נראית הסיכה

במפלגה הדמוקרטית נלחמים על כל קול - ולא רק באנגלית: במהלך הוועידה הדמוקרטית, בה נשאו דברים הלילה (בין רביעי לחמישי) הנשיא אובמה ובכירים נוספים, ניסתה הנהגת המפלגה להעביר את המסר שכל קול חשוב במאבק מול דונלד טראמפ. הנשיא לשעבר ביל קלינטון נצפה בקהל כשהוא עונד סיכה עם שמה של הילרי - בעברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא לשעבר, שבירך השבוע את רעייתו על קבלת המועמדות וטען כי היא ראויה יותר ממנו לתפקיד, ישב הלילה בקהל וצפה בנאום התמיכה של הנשיא אובמה בהילרי קלינטון. בסיום הנאום נצפה קלינטון בקהל כשהוא נרגש ומוחא כפיים, ועל חולצתו סיכה בה כתובה המילה "הילרי" בעברית. מדובר בסיכת תמיכה שנמכרת בוועידה במספר שפות ועיצובים, כאשר גם העברית "מככבת".

כלי תקשורת בארה"ב טענו כי הסיכה ככל הנראה ניתנה לביל במתנה מחברים במועצה הלאומית היהודית-דמוקרטית. במגזין "טאבלט" צוטט סטיב רבינוביץ', חבר במועצה שעבד תחת קלינטון בבית הלבן, שסיפר כי "הייתי באירוע עם הנשיא לשעבר במוזיאון היהודי בפילדלפיה ונתתי לו את הסיכה. הוא אמר שיענוד אותה אך לא ידעתי אם להאמין לו - ולא שיערתי שהוא יענוד אותה הלילה".

הילרי קלינטון ואובמה, הלילה (רויטרס)

אך הוא לא היחיד: גם מארק סטנלי, חבר מועצה נוסף, סיפר כי העניק לקלינטון את הסיכה. בארה"ב מעריכים כי מדובר בניסיון של משפחת קלינטון לפנות לציבור הבוחרים היהודי, שחלקים רבים בו הביעו תמיכה דווקא בברני סנדרס. במפלגה הדמוקרטית חוששים כי נאמניו של סנדרס לא ימהרו לתמוך בקלינטון, למרות שסנדרס גם היה בין הנואמים וקרא לבחור בהילרי.

כמו כן עלתה האפשרות כי מדובר בתגובת נגד לשריפת דגלי ישראל מחוץ לוועידה - ככל הנראה על ידי מספר תומכים מאוכזבים של סנדרס. בסביבתה של קלינטון גינו את המעשה, כמו גם במועצה היהודית הדמוקרטית: "זה מזוויע וראוי לכל גינוי".

קלינטון וסיכת התמיכה