"הכריחו לכרוע, צילמו - ורצחו"

הנזירה שהצליחה להימלט מהכנסייה בנורמנדי תיארה את רגעי האימה לאחר ששני מחבלים פרצו למקום, לקחו בני ערובה ושיספו את גרונו של הכומר. "הם ערכו טקס בערבית סביב המזבח", שחזרה הנזירה. "זו הייתה זוועה

הכומר שנרצח הבוקר (SkyNews)

נזירה שהייתה בכנסייה הבוקר (שלישי) בזמן פיגוע הטרור הרצחני בנורמנדי סיפקה לשוטרים הצרפתיים עדות מצמררת השופכת אור חדש על האירועים הקשים בתוך הכנסייה. לפי עדותה, אחד המחבלים הכריח את הכומר המבוגר לכרוע על ברכיו בטרם שיסף את גרונו. עוד עולה כי המחבלים תיעדו את כל האירוע בסרטון וידאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחבלים פרצו לכנסייה בסמוך לעיר רואן באזור נורמנדי ולקחו 5 אנשים כבני ערובה, בהם הכומר ג'ק האמל בן ה-84, שתי נזירות ושני אנשים מהקהילה. הכומר נרצח בשיסוף גרונו ואחת הנזירות עדיין נאבקת על חייה בבית החולים. על פי הדיווח האמל החליף במיסת הבוקר את הכומר הקבוע של הכנסייה שנמצא בחופש.

"הם הגיעו לפתע, הם דיברו בערבית וראיתי סכין". שחזרה הנזירה, האחות דניאלה, לעיתון הצרפתי "פיגארו". "ברחתי כשהם התחילו לתקוף את האב ג'ק, אני אפילו לא יודעת אם הם שמו לב שעזבתי". לה פיגארו מדווח שהנזירה סיפרה את הדברים בסערת רגשות כשהיא מוטרדת מאוד מבריאותה של חברתה הנזירה שנפצעה.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת שהנזירה סיפרה שהמחבלים הכריחו את הכומר המבוגר לכרוע ברך טרם ההוצאה להורג האלימה. "הוא ניסה להגן על עצמו, וככה החלה כל הדרמה", סיפרה בהתרגשות ותיארה את רגעי האימה בכנסייה. "הם הקליטו את עצמם, הם ערכו איזה טקס סביב המזבח, בערבית, זו זוועה".

הולנד בזירת הפיגוע

מוקדם יותר הגיע נשיא צרפת פרנוסאה הולנד לזירת הפיגוע בנורמנדי בו נרצח כומר ונפצע אדם נוסף, ואישר את הדיווחים כי שני המחבלים נשבעו אמונים לארגון המדינה האסלמית. "דאע"ש הכריז עלינו מלחמה", אמר הולנד. "עלינו להילחם במלחמה זו בכל האמצעים, אך לכבד את מגבלות החוק כי זה מה שהופך אותנו לדמוקרטיה". דאע"ש לקחו אחריות על הפיגוע: "אלו חיילים שלנו".

על פי דיווחים, אחד משני המחבלים שוחרר ממעצר רק לפני מספר חודשים. ככל הנראה היה המחבל ברשימות מעקב, ענד אזיק אלקטרוני והורשה להסתובב בחוץ רק בשעות מסוימות של היום.