טורקיה ורוסיה מהדקות קשרים

סקר דעת קהל שנערך בטורקיה טוען שכמעט שני שליש מהטורקים מאמינים לארדואן וסבורים שפטהולה גולן, גולה שחי בארה"ב, עומד מאחורי ניסיון ההפיכה של ה-15 ביולי. כך אל מול ארה"ב שלא ממהרת להסגיר את גולן לאנקרה ועם תמיכת העם הטורקי, פונה ארדואן לנשיא רוסיה במטרה לשפר את היחסים

על רקע המתיחות בין טורקיה לארה"ב, אנקרה ומוסקבה נוקטות בצעדים להפשרת היחסים ביניהן בנושא מסחר וכלכלה, יחסים שניזוקו מאוד אחרי שמטוס רוסי הופל על ידי הצבא הטורקי סמוך לגבול סוריה בנובמבר האחרון. היום (שלישי) נפגשו סגן ראש הממשלה הרוסי ארכאדי דבורקובויץ ועמיתו הטורקי במוסקבה במטרה לחזק את הקשר. "אנחנו כאן כדי לשפר את היחסים ולשדרג אותם ליחסים הדוקים עוד יותר מהיחסים לפני ה-24 בנובמבר", אמרו במשרד ראש הממשלה הטורקי אחרי פגישה בבירה הרוסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי ניסיון ההפיכה במדינה ומסע של מה שנתפס כטיהורים על ידי גורמים מחוץ לטורקיה, התפנה כעת ארדואן לענייני החוץ. הפגישה בין הבכירים נערכה כהכנה לפגישתם של הנשיא ארדואן ונשיא רוסיה פוטין בתחילת אוגוסט, ככל הנראה במוסקבה. למרות הביקורות נגדו - העם הטורקי מאמין לנשיא.

על פי סקר שמתפרסם היום בסוכנות הידיעות רויטרס,כמעט שני שליש מהטורקים מאמינים שהמנהיג המוסלמי פטהולה גולן שמתגורר בארצות הברית עומד מאחורי ניסיון ההפיכה ב-15 ביולי. ארדואן טוען שגולן יצר רשת בצבא, במשטרה, במערכת המשפט, בשירות הציבורי, בחינוך ובתקשורת במטרה להפיל את משטר ארדואן. על פי הסקר 64.4% מהטורקים סבורים שגולן אשם וחלקם אף מאשים את ארצות הברית שבינתיים לא ממהרת להסגיר את גולן לידיה של טורקיה.