צרפת: חמושים שיספו גרונו של כומר וצעקו "דאע"ש"

דרמה בצרפת: 2 גברים חמושים בסכינים הסתערו על כנסייה בנורמנדי ותפסו 5 בני ערובה. הם רצחו כומר ופצעו קשה אדם נוסף, לפני שחוסלו. נשיא צרפת פרנוסאה הולנד הגיע למקום ואישר את הדיווחים לפיהם השניים נשבעו אמונים לארגון המדינה האסלמית. "צריך להלחם בדאע"ש בכל האמצעים", אמר הולנד

שני חמושים החזיקו היום (שלישי) מספר בני ערובה בתוך כנסייה בעיירה באזור נורמנדי שבצפון צרפת. השניים, שככל הנראה היו חמושים בסכינים חטפו על פי הדיווחים בין ארבעה לששה בני אדם. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום, פרצו לכנסייה וירו בחוטפים. אחד מבני הערובה נרצח במהלך התקרית שנחקרת בצרפת כאירוע טרור, זאת לאחר דיווחים על כך שהמחבלים צעקו "דאע"ש" כשפרצו לכנסייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקשורת הצרפתית דיווחו כי בני הערובה שהוחזקו במקום הם כמרים ונזירות המשרתים בכנסיית סיינט אטיין דה רוורה הסמוכה לעיר רואן. למעט שני החוטפים שנהרגו מירי השוטרים, בתקרית נהרג גם גם לפחות כומר אחד שהוחזק במקום וככל הנראה נרצח כשגרונו שוסף באמצעות סכין. בן ערובה אחר נמצא במצב אנוש.

2 החוטפים נורו ונהרגו (SKY NEWS)

כומר שהוחזק במקום נרצח (SKY NEWS)

במשטרת צרפת פתחו בחקירת האירוע, שנסיבותיו עדיין מתבררות, אך התובע הצרפתי הבהיר כי הוא חוקר את התקרית כאירוע טרור. על פי אחד הדיווחים שהגיע מהזירה החוטפים צעקו "דאע"ש" בעת שפרצו למקום. שר הפנים הצרפתי והנשיא פרנסואה הולנד הגיע למקום ואישר כי המחבלים נשבעו אמונים לארגון המדינה האסלמית. "דאע"ש הכריז עלינו מלחמה ועלינו להילחם במלחמה זו עם כל האמצעים, אך לכבד את מגבלות החוק", אמר הולנד.

בוותיקן גינו בחריפות את האירוע וטענו כי מדובר ב"התקפה ברברית". "האפיפיור והוותיקן מזועזעים מהחדשות שמגיעות מצרפת, בעיקר כי מדובר באלימות קשה שהתבצעה במקום שמפיץ את אהבת האל", מסרו.

מקום הפיגוע בצרפת (google Earth)

המתקפה על הכנסייה בצפון המדינה תופסת את יבשת אירופה בשיאו של גל טרור קשה שפוקד מדינה אחר מדינה. רק אתמול מחבל מתאבד פוצץ עצמו במסעדה באנסבאך בגרמניה ופצע 12 בני אדם. ביום שישי האחרון חמוש פתח בירי בקניון במינכן והרג 9 בני אדם. לפני כשבועיים צרפת הוכתה כאשר משאית דרסה את המשתתפים בחגיגות יום הבסטיליה - מעל 80 נרצחו.