רוסיה: לא אחראים להדלפת המיילים הדמוקרטיים

לאחר שגורמים בממשל בארה"ב וגם במטה הבחירות של הילרי קלינטון טענו כי יש ראיות שרוסיה עומדת מאחורי הדלפת המיילים מתוך המפלגה הדמוקרטית, שר החוץ הרוסי מכחיש במהלך פגישתו עם מקבילו האמריקני ג'ון קרי. "אנילא רוצה להשתמש במילים לא יפות", אמר לברוב

"לא אחראים להדלפה" (רויטרס)

ברוסיה דוחים את ההאשמות על הדלפות המיילים: שר החוץ הרוסי סרגי לברוב הכחיש הבוקר (שלישי) כי ארצו עומדת מאחורי פרסום המיילים מהמפלגה הדמוקרטית באתר ההדלפות "ויקיליקס". בפגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בלאוס אמר לברוב כי "אני לא רוצה להשתמש במילים לא יפות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדברים של לברוב מגיעים לאחר שמומחי סייבר אמריקניים וגורמים רשמיים בארצות הברית טענו כי קיימות ראיות שמצביעות על כך שרוסיה הביאה לחשיפת המידע הזה כדי להשפיע בצורה זו על תוצאות הבחירות במדינה. גם אנשי מטה הבחירות של הילרי קלינטון רמזו כי לרוסיה היה חלק בפריצה. מנהל הקמפיין של קלינטון רובי מוק, האשים את הקרמלין בניסיונות לסייע לטראמפ בעקבות דיווח של הניו יורק טיימס, לפיו שתי סוכנויות מודיעין רוסיות הצליחו לחדור לשרתי המפלגה. טראמפ עצמו לעג להאשמה בטוויטר, ואמר כי המיילים שנחשפו כלל לא היו צריכים להיכתב.

סוכנות הביון הפדרלית בארצות הברית הודיעה אתמול כי פתחה בחקירת הפריצה לשרת האימיילים של המפלגה הדמוקרטית. "אנחנו חוקרים ומנסים להבין את היקף האירוע", אמרו ב-FBI. "אנו מתייחסים לכך ברצינות רבה ופועלים למצוא את האחראים לאיום הסייבר הזה".

"לא רוצה להשתמש במילים לא יפות" (רויטרס)

בפריצה נחשפו 20 אלף תכתובות דואר אלקטרוני שהראו כיצד גורמים רשמיים במפלגה העדיפו את בחירתה של הילרי קלינטון למועמדת המפלגה לנשיאות על פני ברני סנדרס. החשיפה הובילה להתפטרות יושבת ראש המפלגה דבי וסרמן, שהתפטרותה תיכנס לתוקף בסיום ועידת המפלגה השבוע.

המיילים המודלפים נחשפו באתר "ויקיליקס" והם מלמדים על כך שהמפלגה חיפשה דרכים להחליש את הקמפיין המרדני של סנדרס. בתכתובות נחשף כי בכירים במפלגה התכוונו לשים דגש על היותו יהודי ולשאול האם הוא אכן אתאיסט כפי שהצהיר, מתוך הבנה שבמדינות דתיות הנושא יפגע בו. בעקבות הדברים הללו, סנדרס דרש את התפטרות וסרמן.