"סרטוני דאע"ש בטלפון של המחבל"

על גופת המחבל המתאבד שפוצץ עצמו בפסטיבל המוזיקה באנסבאך ופצע 15 בני אדם נמצא טלפון נייד ובו סרטון שלו נשבע אמונים לדאע"ש. כמו כן נמצאו אצלו סרטונים הקשורים לארגון הטרור - שנטל אחריות: "חייל שלנו"

זירת הפיגוע, אמש (רויטרס)

מספר שעות לאחר שאזרח סורי פוצץ עצמו בעיירה אנסבאך, הסמוכה לנירנברג, דיווחו היום (שני) הרשויות בגרמניה כי במכשיר הסלולרי האישי של המחבל התגלה סרטון וידאו בו הוא נשבע אמונים לדאע"ש. כמו כן במחשב האישי של המחבל נמצאו סרטונים נוספים הקשורים לארגון הטרור. זמן קצר לאחר מכן נטל ארגון דאע"ש אחריות לפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול בלילה ניסה אזרח סורי בן 27 שככל הנראה נמנע ממנו מעמד של פליט במדינה, להיכנס לפסטיבל שנערך בעיר ולאחר שנכשל נכנס למסעדה שם פוצץ עצמו, ונהרג. 15 בני אדם נוספים נפצעו בפיצוץ, בהם 3 במצב קשה. בעקבות האירוע פונו 2,000 באי פסטיבל המוזיקה שהתקיים בסמוך.

15 בני אדם נפצעו, בהם 3 קשה (רויטרס)

דאע"ש לקח אחריות על הפיגוע (רויטרס)

"לאחר שתרגמנו את הסרטונים התברר כי המחבל הצהיר שבכוונתו לנקום בגרמניה, בשם אללה, על כך שהיא עומדת בדרכה של דת האיסלם ונשבע אמונים לאל-בגדאדי מנהיג דאע"ש", אמר שר הפנים הבווארי. "אני חושב שאחרי הסרטון הזה, אין ספק שמדובר במתקפת טרור על רקע לאומני".

על פי הרשויות במחוז בוואריה, שני טלפונים ניידים, מספר כרטיסי סים ומחשב נישא אחד נמצאו על הגופה ובכליו של המחבל. בכיר בשירות הביטחון של מחוז בוואריה דיווח כי המחבל ניסה להתאבד פעמיים בעבר, ולא ברור אם הפעם תיכנן להתאבד, או שהתכוון להשאיר את המטען ורק לפגוע באחרים.

אירוע רביעי בשבוע

זירת הדקירה אתמול (טוויטר)

פיגוע ההתאבדות אמש הוא המתקפה הרביעית שבוצעה על ידי מהגרים על אדמת גרמניה בשבוע האחרון. אתמול מהגר סורי כבן 21 דקר למוות אישה ופצע שניים נוספים באמצעות מצ'טה. נהג שעבר ברחוב וראה את האירוע פגע בתוקף וסייע לכוחות המשטרה להשתלט עליו. במשטרה המקומית טוענים כי הרצח לא בוצע על רקע לאומני ואינו נחקר כאירוע טרור.

ביום שישי האחרון פתח עלי סונבולי, גרמני ממוצא אירני, באש במרכז קניות במינכן ורצח תשעה בני אדם, רובם נערים. במשטרה המקומית אומרים כי סונבולי לא הושפע מארגוני טרור ופעל על דעת עצמו ובהשראת אירועי ירי המוניים בעולם.

החשוד באירוע הירי במינכן (רויטרס)


לפני שבוע נפצעו ארבעה בני אדם, מתוכם שלושה קשה, כשמהגר בן 17 ממוצא אפגני תקף נוסעים בתחנת הרכבת בעיר וורזבורג באמצעות גרזן. בחיפושים שנעשו בכליו של המחבל נמצאו חומרים הקשורים לדעא"ש. ארגון הטרור אף נטל אחריות ובירך על הפיגוע.