יו"ר המפלגה הדמוקרטית התפטרה

ווסרמן שולץ הודיעה על התפטרותה לאחר שאתר "וויקיליקס" חשף עשרות אלפי תכתובות מייל המוכיחות שראשי המפלגה העדיפו את קלינטון וניסו לחבל בסיכוייו של סנדרס. הסערה מתחוללת ערב הוועידה הדמוקטית ופוגעת בניסיונות להציג חזית אחידה ויציבה כאלטרנטיבה למפלגה הרפובליקנית המעורערת

דרמה גדולה במפלגה הדמוקרטית: רגע לפני פתיחת הוועידה מחר בפילדלפיה, יושבת ראש המפלגה הדמוקרטית דבי ווסרמן שולץ הודיעה על פרישתה הלילה (ראשון) בעקבות הדלפת מיילים שכתבה עם בכירים נוספים במפלגה במטרה לפגוע במועמד ברני סנדרס ולקדם את קלינטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שחשב שהוועידה הדמוקרטית תתנהל על מי מנוחות בהשוואה לסערה שהייתה בוועידה הרפובליקנית בקליבלנד התבדה עוד בטרם נפתחה. יושבת ראש המפלגה, חברת הקונגרס דבי ווסרמן שולץ, התפטרה ולמעשה הודחה מהנהגת המפלגה בגלל הדלפת המיילים.

ברני סנדרס טען כל העת, לאורך כל הקמפיין, שהנהגת המפלגה הדמוקרטית מוטה נגדו ופועלת למען הילרי קלינטון. חלק מהאימיילים שהודלפו מוכיחים את טענותיו.

המיילים המודלפים נחשפו באתר "וויקיליקס" והראו כייצד המפלגה חיפשה דרכים להחליש את הקמפיין המרדני של סנדרס. בתכתובות נחשף כי בכירים במפלגה התכוונו לשים דגש על היותו יהודי ולשאול האם הוא אכן אתאיסט כפי שהצהיר, מתוך הבנה שבמדינות דתיות הנושא יפגע בו.

מעל 19,000 מיילים הודלפו ואישרו כי המפלגה העדיפה את קלינטון על סנדרס. ווסרמן שולץ הודיעה בהצהרתה כי הדרך הטובה ביותר להביא את קלינטון לבית הלבן תהיה התפטרותה מהתפקיד. סנדרס מצידו פרסם מוקדם יותר היום דרישה ממנה להתפטר.

הקשר הרוסי:

לפרשה זווית נוספת, ראשי המפלגה הדמוקרטית מאשימים שהאקרים רוסיים בשליחותו של ולדימיר פוטין הם אלו שהדליפו את המיילים במטרה לפלג את המפלגה הדמוקרטית ולעזור לדונלד טראמפ. ראש המטה של קלינטון טען את זה במפורש: "פוטין רוצה בנצחונו של טראמפ".

הפגנות של תומכי סנדרס מתקיימות מחוץ לאולם הוועידה ובינתיים הם רשמו הישג: יושבת ראש המפלגה ווסרמן שולץ הודחה והיא לא תדבר בוועידה מחר. לעומתה, סנדרס עצמו צפוי לדבר, מעניין יהיה לראות את תגובתו ביחס לפרשה. הדרמות הללו מהוות מכה עבור הניסיון הנחוש של המפלגה לשדר יציבות ביחס להפכפכות הרפובליקנית.