12 פצועים בפיגוע בגרמניה

פיצוץ ארע במסעדה בעיירה אנסבאך, הסמוכה לנירנברג. ראש העיר אישר כי מדובר במטען חבלה ולא תאונה כפי שנחשד בתחילה. המשטרה אישרה כי הפיצוץ נגרם על ידי מחבל מתאבד שנשא את המטען בתיק גב, הוא גם ההרוג היחידי בארוע, 12 נפצעו בהם 3 קשה

בית הקפה בו ארע הפיצוץ (רויטרס)

12 בני אדם נפצעו, בהם 3 במצב קשה, בפיגוע שארע אמש (ראשון) בעיירה אנסבאך, הסמוכה לנירנברג, גרמניה. המשטרה אישרה כי ההרוג היחיד הוא המחבל המתאבד. המחבל, אזרח סורי בן 27 שנמנע ממנו מעמד של פליט במדינה, נשא את המטען בתיק הגב שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשת העיר אישרה רשמית כי הגורם לפיצוץ הוא מטען חבלה, ולא תאונה או דליפת גז כפי שנחשד בתחילה. על פי ממצאי החקירה המחבל ניסה להיכנס לפסטיבל שנערך בעיר ולאחר שנכשל נכנס למסעדה שם פוצץ עצמו, ונהרג. בעקבות האירוע פונו 2,000 באי פסטיבל המוזיקה שהתקיים בסמוך, כך על פי גורמים רשמיים בעירייה.

שוטרים באנסבאך, גרמניה (רויטרס)

בכיר בשירות הביטחון של מחוז בוואריה דיווח כי המחבל הוא אזרח סורי בן 27, שנמנע ממנו מעמד של פליט בגרמניה. נמסר כי הוא ניסה להתאבד פעמיים בעבר, ולא ברור אם הפעם תיכנן להתאבד, או שהתכוון להשאיר את המטען ורק לפגוע באחרים.

זירת הפיגוע הבוקר (רויטרס)

פיגוע ההתאבדות אמש הוא המתקפה הרביעית שבוצעה על ידי מהגרים על אדמת גרמניה בשבוע האחרון. אתמול מהגר סורי כבן 21 דקר למוות אישה ופצע שניים נוספים באמצעות מצ'טה. נהג שעבר ברחוב וראה את האירוע פגע בתוקף וסייע לכוחות המשטרה להשתלט עליו. במשטרה המקומית טוענים כי הרצח לא בוצע על רקע לאומני ואינו נחקר כאירוע טרור.

הזירה במינכן והרוצח סונבולי (רויטרס)

ביום שישי האחרון פתח עלי סונבולי, גרמני ממוצא אירני, באש במרכז קניות במינכן ורצח תשעה בני אדם, רובם נערים. במשטרה המקומית אומרים כי סונבולי לא הושפע מארגוני טרור ופעל על דעת עצמו ובהשראת אירועי ירי המוניים בעולם.

המחבל מוורזבורג (רויטרס)

לפני שבוע נפצעו ארבעה בני אדם, מתוכם שלושה קשה, כשמהגר בן 17 ממוצא אפגני תקף נוסעים בתחנת הרכבת בעיר וורזבורג באמצעות גרזן. בחיפושים שנעשו בכליו של המחבל נמצאו חומרים הקשורים לדעא"ש. ארגון הטרור אף נטל אחריות ובירך על הפיגוע.