חשד: בן 16 ידע ולא מנע את הטבח במינכן

פרטים חדשים מחקירת הירי שגבה את חייהם של 9 בני אדם במינכן נחשפים. המשטרה המקומית מדווחת כי נער ממוצע אפגני היה מעורב בפוסט שקרא לילדים להגיע למקדונלדס, מקום הירי.

ידע ולא מנע, מינכן (רויטרס)

התפתחות בחקירת הטבח במינכן שבו נרצחו תשעה בני אדם ביום שישי האחרון: משטרת גרמניה הודיעה הערב (ראשון) כי עצרה נער בן 16 ממוצא אפגני, בחשד שידע על כוונותיו של הרוצח עלי סונבולי (18) לבצע את הירי ההמוני - אך לא דיווח עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על-פי הודעת המשטרה, ייתכן שהנער שנעצר היה מעורב בפרסום הפוסט בפייסבוק שקרא לילדים להגיע לסניף מקדונלד'ס במרכז הקניות אולימפיה שבעיר.

מוקדם יותר היום פרסם משרד התובע במדינת בוואריה בגרמניה ממצאים ראשונים מהחיפוש שנערך בביתו של עלי דוד סונבולי. התובעים במדינה סבורים כי סונבולי החל לתכנן את מסע הרצח כבר לפני שנה.

על פי הממצאים סונבולי חקר באופן אובססיבי אירועי ירי המוניים ברחבי העולם. הוא למד בהרחבה על הטבח בבית הספר בעיר וויננדן בגרמניה ב-2009, אז רצח תלמיד 15 בני אדם. לפני כשנה הוא אף ביקר באותו בית ספר.

ראש צוות החקירה רוברט היימברגר הוסיף כי סונבולי צפה בסרטי וידאו אלימים באתרים שונים ובאמצעותם אף הגיע לאתר שממנו רכש את אקדח הגלוק 17, שבו השתמש לביצוע מסע הירי. היימברגר הוסיף כי הוריו של סונבולי עדיין במצב של הלם וטרם נחקרו.

בבתי החולים במינכן עדיין מאושפזים 35 פצועים ממסע הירי, מתוכם עשרה במצב קשה. במשטרה המקומית מדגישים כי למרות שסונבולי טען במהלך הירי שהוא פועל מכיוון שסבל מבריונות בבית הספר, ולמרות שמרבית הנפגעים היו בני נוער - אף אחד מהקורבנות לא היה בן כיתתו או אדם שהכיר.