גרמניה: פליט רצח אישה במצ'טה

גבר חמוש במצ'טה תקף בעיר רויטלינגן בגרמניה, דקר אישה אחת למוות וגרם לפציעתם של שני בני אדם נוספים. זאת, יומיים בלבד לאחר שתשעה בני אדם נרצחו במסע ירי בקניון במינכן. לדברי המשטרה לא מדובר באירוע טרור

יומיים בלבד לאחר מסע הרצח ההמוני בקניון במינכן שבגרמניה, בו נרצחו תשעה בני אדם, גבר חמוש במצ'טה דקר למוות אישה ופצע שניים נוספים בעיר רויטלינגן שליד שטוטגרט בדרום המדינה. לדברי המשטרה, "אין חשד כי מדובר באירוע טרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, הדוקר נעצר על ידי כוחות המשטרה. עוד דווח כי הדוקר הוא ככל הנראה צעיר כבן 21, מבקש מקלט מסוריה המוכר למשטרת גרמניה. על פי עיתון ה"בילד" הגרמני, בעוד הצעיר מנסה להמשיך ולדקור הוא נדרס על ידי מכונית שעברה במקום וכך הצליחו כוחות המשטרה להשתלט עליו ולעצור אותו.

דובר המשטרה בעיר אמר כי החשוד היה מעורב בעבר בתקריות אלימות, וכי נראה שהוא פעל לבדו, ללא סייענים. הדובר הוסיף כי "לא נשקפת כעת סכנה נוספת לציבור".

הדוקר לאחר האירוע

משרד התובע במדינת בוואריה בגרמניה פרסם היום ממצאים ראשונים מהחיפוש שנערך בביתו של עלי דוד סונבולי - הרוצח בן ה-18 שפתח במסע ירי במרכז קניות במינכן ורצח תשעה בני אדם. התובעים במדינה סבורים כי סונבולי החל לתכנן את מסע הרצח כבר לפני שנה.

אתמול נחשפו מספר עדויות של כמה מהאנשים שהכירו את סונבולי. "הוא פשוט עמד והסתכל למטה. בדרך כלל הוא היה אומר שלום אבל הוא אפילו לא הסתכל עלי כשחלפתי על פניו" - כך סיפרה שכנתו של סונבולי, שעות ספורות לפני שיצא למסע הרצח.

שכנתו של סונבולי בת ה-14 סיפרה לעיתון ה"דייילי מייל" כי הרוצח היה אובססיבי למשחקי מחשב אלימים ואף כינה עצמו "פסיכו". הנערה הוסיפה כי לא פעם אמר לחבריו לספסל הלימודים: "אני אהרוג את כולכם". לדברי הנערה, לפני מספר חודשים, במהלך ויכוח, התרברב סונבולי על כך שהוא רוצה לבצע טבח: "הוא לא היה פופולרי בבית הספר, היו לו רק שניים או שלושה חברים איתם בילה".

בן כיתתו לשעבר של הרוצח בן ה-19 טוען כי לאורך שנותיו בבית הספר סבל סונבולי מהצקות וכי היה קורבן של התעללות מצד "דוברי ערבית וטורקית". במהלך מסע הירי נראה ונשמע היורה מתווכח עם עד ראייה שתיעד את האירוע, במהלכו אמר סונבולי: "בגללכם התעללו בי ונהגו בי בבריונות במשך שבע שנים!".

חמוש באקדח ו-300 קליעים

9 בני אדם נרצחו במתקפת הירי במינכן, בהם 7 נערות ונערים. עשרות בני אדם נוספים נפצעו. זמן קצר לפני הירי פרץ היורה לחשבון פייסבוק של צעירה מקומית ופרסם שם הודעה הקוראת לילדים להגיע לסניף מקדונלדס "בשעה 16:00" כדי לקבל ארוחה בחינם.

סנבולי השתמש באקדח חצי אוטומט מסוג 'גלוק' ובכ-300 קליעים. המשטרה המקומית בגרמניה עוד לא הצליחה לברר מהיכן השיג את כלי הנשק שנחשב לנשק הפופולרי ביותר על ידי רשויות אכיפת החוק ברחבי העולם.

זירת האירוע במינכן ביום שישי (רויטרס)

תשעה נרצחו בירי במינכן (רויטרס)

הרוצח הצעיר נולד בגרמניה לאם ואב שברח מאירן בשנת 1990. אביו, מסעוד, ניהל חברת מוניות יוקרתית ואמו עבדה כעוזרת מכירות בחנות כלבו בעיר. הוא למד בבית ספר מקצועי אך לא סיים את לימודיו.

עשרות בני אדם עדיין מאושפזים בבתי החולים

המשטרה המקומית אישרה כי סונבולי סבל מדיכאון וכי אף קיבל בעבר טיפול נפשי, אך סירבה לאשר את הדיווחים על כך שקיבל תרופות נגד דיכאון. כמו כן הוסיפו החוקרים בגרמניה כי נמצא "קשר ברור" בין הטבח שביצע במינכן לבין הטבח שביצע אנדרס ברייוויק בנורווגיה לפני חמש שנים בדיוק.

בבתי החולים במינכן עדיין מאושפזים 35 פצועים ממסע הירי, מתוכם 10 במצב קשה. במשטרה המקומית מדגישים כי למרות שסונבולי טען במהלך הירי שהוא פועל מכיוון שסבל מבריונות בבית הספר, ולמרות שמרבית הנפגעים היו בני נוער - אף אחד מהקורבנות לא היה בן כיתתו או אדם שהכיר.