דיווח: רוסיה לא תהיה באולימפיאדה

בדרך לצעד תקיף נגד רוסיה בפרשת הסימום: מקורות בוועד האולימפי הדליפו ל"דיילי מייל" הבריטי את ההחלטה המסתמנת, לפיה יורחקו 387 ספורטאים מהמשחקים האולימפיים - שיחלו בעוד 12 יום

הסמל האולימפי בריו (rf123.com, Luiz Souza)

האם פרשת סימום הספורטאים תוביל לצעד גורף נגד כל הספורטאים הרוסים? מקורות בוועד האולימפי, שצפוי לפרסם בקרוב - ייתכן שכבר היום (ראשון) - את החלטתו בנושא, טענו כי כל המתמודדים הרוסים לא יורשו להשתתף באולימפיאדה שתחל בריו בעוד פחות משבועיים. על פי הדיווח ב"דיילי מייל" הבריטי, הוועד ימנע מ-387 ספורטאים להתמודד - מלבד בודדים שישתתפו תחת הדגל האולימפי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיווח נשען על "מקורות מבוססים ויודעי-דבר", שדיווחו לעיתון כי הוועד ינקוט "באמצעים החמורים ביותר" בעקבות חשיפת הדרכים בהן רוסיה פעלה למתן סמים משפרי ביצועים לספורטאים. ההחלטה צפויה להתבסס גם על דוח של הוועדה הבינלאומית נגד שימוש בסמים בספורט, שהאשים את משרד הספורט של רוסיה בפיקוח על סימום הספורטאים.

בשבוע שעבר נדחה הערעור של הוועד האולימפי של רוסיה, שערער יחד עם עשרות אתלטים על ההחלטה למנוע מהם להשתתף במשחקים האולימפיים בשל פרשת הסמים בספורט: בית הדין הגבוה לבוררות בספורט בלוזאן שבשווייץ דחה ביום חמישי את ערעורם של 68 אתלטים רוסים ושל הוועד האולימפי הרוסי, שביקשו לבטל את ההחלטה בעניינם. 

הנבחרת האולימפית ברוסיה, 2012 (יוטיוב)

נשיא הוועד האולימפי הרוסי אלכסנדר ז'וקוב הצהיר בשבוע שעבר כי אם ייאסר על רוסיה להתמודד בתחרות, הוא "לא פוסל צעדים משפטיים" כנגד הגופים הבינלאומיים.