הרוצח במינכן: "אהרוג את כולכם"

חבריו לכיתה של עלי סונבולי, מבצע מסע הירי במרכז הקניות במינכן שבמהלכו נרצחו 9 בני אדם, מספרים על אדם מתבודד שסבל מהצקות בבית הספר. לטענתם, סונבלי איים לא פעם כי ינקום ויבצע טבח

הרוצח וזירת האירוע (רויטרס)

"הוא פשוט עמד והסתכל למטה. בדרך כלל הוא היה אומר שלום אבל הוא אפילו לא הסתכל עלי כשחלפתי על פניו" - כך סיפרה שכנתו של עלי סונבולי, הרוצח ממינכן, שעות ספורות לפני שיצא למסע רצח קטלני, במהלכו הרג תשעה בני אדם במרכז קניות בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שכנתו של סונבולי בת ה- 14 סיפרה לעיתון ה"דייילי מייל" כי הרוצח היה אובססיבי למשחקי מחשב אלימים ואף כינה עצמו "פסיכו". הנערה הוסיפה כי לא פעם אמר לחבריו לספסל הלימודים: "אני אהרוג את כולכם". על פי הנערה, לפני מספר חודשים, במהלך ויכוח התרברב סונבולי על כך שהוא רוצה לבצע טבח. "הוא לא היה פופולרי בבית הספר, היו לו רק שניים או שלושה חברים איתם בילה".

בן כיתתו לשעבר של הרוצח בן ה-19 טוען כי לאורך שנותיו בבית הספר סבל סונבולי מהצקות וכי היה קורבן של התעללות מצד "דוברי ערבית וטורקית". במהלך מסע הירי נראה ונשמע היורה מתווכח עם עד ראייה שתיעד את האירוע, במהלכו אמר סונבולי: "בגללכם התעללו בי ונהגו בי בבריונות במשך שבע שנים!".

חמוש באקדח ו-300 קליעים

9 בני אדם נרצחו במתקפת הירי במינכן, בהם 7 נערות ונערים. 27 בני אדם נוספים נפצעו. זמן קצר לפני הירי פרץ היורה לחשבון פייסבוק של צעירה מקומית ופרסם שם הודעה הקוראת לילדים להגיע לסניף מקדונלדס "בשעה 16:00" כדי לקבל ארוחה בחינם.

סנבולי השתמש באקדח חצי אוטומט מסוג 'גלוק' ובכ-300 קליעים. המשטרה המקומית בגרמניה עוד לא הצליחה לברר מהיכן השיג את כלי הנשק שנחשב לנשק הפופולרי ביותר על ידי רשויות אכיפת החוק ברחבי העולם.

הרוצח הצעיר נולד בגרמניה לאם ואב שברח מאירן בשנת 1990. אביו, מסעוד, ניהל חברת מוניות יוקרתית ואמו עבדה כעוזרת מכירות בחנות כלבו בעיר. הוא למד בבית ספר מקצועי אך לא סיים את לימודיו.

המשטרה המקומית אישרה כי סונבולי סבל מדיכאון וכי אף קיבל בעבר טיפול נפשי, אך סירבה לאשר את הדיווחים על כך שקיבל תרופות נגד דיכאון. כמו כן הוסיפו החוקרים בגרמניה כי נמצא "קשר ברור" בין הטבח שביצע במינכן לבין הטבח שביצע אנדרס ברייוויק בנורווגיה לפני חמש שנים בדיוק.