"טים קיין הוא כל מה שטראמפ אינו"

יממה לאחר שהודיעה על הסנטור מוירג'יניה כמועמד שלה לסגן הנשיא, הציגה הילרי קלינטון את טים קיין בעצרת בחירות חגיגית. "הוא איש משפחה ששם את טובת האחר קודם, אך יש לו עמוד שדרה מברזל", אמרה קלינטון על קיין

מוכנים לוועידה המוקרטית. קלינטון וקיין (רויטרס)

בעצרת בחירות הערב (שבת) בפלורידה, הציגה המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב הילרי קלינטון באופן רשמי את הסנטור מווירג'יניה טים קיין כמועמד שלה לסגן הנשיא. אתמול כבר הכריזה קלינטון על קיין כמועמד הרשמי מטעמה, אך הערב הציגה אותו באירוע החגיגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חייבת להגיד שטים קיין הוא כל מה שדונלד טראמפ אינו", אמרה קלינטון בנאומה. "הוא ראוי להיכנס לתפקיד ולהנהיג". הודעתה של קלינטון הגיעה כשבוע לפני פתיחתה של הוועידה הדמוקרטית.

בטרם הציגה אותו, תיארה קלינטון את קיין כאיש משפחה ששם את טובת האחר קודם, אך שיש לו עמוד שדרה מברזל. "בכל שלב בקריירה שלו, האנשים שהכירו אותו הכי טוב תמיד הצביעו בעד לקדם אותו", אמרה קלינטון. "בגלל שהא נלחם למען האנשים שהוא מייצג והוא מראה תוצאות אמיתיות".

"איני יכולה לחכות שכולכם תכירו אותו כפי שאני זכיתי להכיר", הוסיפה. "אני לא יכולה לחשוב על אף אחד שמתאים יותר להיות לצידי במהלך הקמפיין ובבית הלבן. ביחד אנו נתמודד עם האתגרים שפוגעים בארה"ב".

קלינטון "הלכה על בטוח", ובחרה במועמד שישדר אלטרנטיבה יציבה מול היריב הרפובליקני הבלתי צפו דונלד טראמפ. בחשבון הטוויטר שלה כתבה אתמול המועמדת לנשיאות: "אני שמחה להכריז על שותפי למירוץ טים קיין, אדם שהקדיש את חייו למלחמות עבור אחרים".

הבחירה בקיין, שהגדיר את עצמו בעבר "אדם משעמם מוירג'יניה", בעל נסיון עשיר ומוניטין של אחד שלא מתבלט עשויה לקרוץ לעצמאיים ולמתונים אך ככל הנראה תרגיז את הקבוצות הליברליות שהתנגדו למדיניות שלו בעבר. אך הבחירה בקיין דובר הספרדית הולמת את הקו של קלינטון שהצהירה בעבר שתבחר בסגן שיהיה שותף בעל יכולות מוכחות ושיהיה מסוגל לשאת בעול הנשיאות במידת הצורך.