הפתעה במים: מריחואנה בברזים

700 תושבי העיירה הוגו שבקולורדו הופתעו לשמוע מהרשויות המקומיות כי עליהם להימנע משתיית מי הברז, לאחר שנמצא בהם החומר הפעיל הנמצא במריחואנה. הרשויות החלו בחקירה אך טרם ברור כיצד הגיע החומר למספר מאגרי מים באזור, ובעיקר לעיירה בה נאסר על גידול או מכירה של מריחואנה

אילוסטרציה (אביר סולטן / פלאש 90)

תושבי עיירה שקטה בקולורדו שבארה"ב, הונחו השבוע שלא לשתות ממי הברז מסיבה מפתיעה - במי השתייה התגלה החומר הפעיל הקיים במריחואנה. טרם ברור כיצד החומר, שהתגלה במספר מאגרי מים באזור, הגיע למים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה הגיעה לתושבי העיירה הוגו המונה 700 איש ונמצאת במרחק של 160 ק"מ מדנבר, לאחר שחברה מקומית בדקה את המים שלה ומצאה את החומר הפעיל, המוכר כ- THC. הדגימות הועברו לרשויות המקומיות שהרחיבו את הבדיקות לאזורים נוספים וגילו גם בהם את החומר הפעיל.

מהחקירה עולה כי שש מתוך עשר הבדיקות שנעשו נמצאו חיוביות. יחד עם זאת, לא הצליחו הגורמים לאתר את ריכוז החומר במים ולכן דחקו בתושבים שלא לצרוך ממי העיירה. ממשרד השריף המקומי נמסר כי הם עוד מעריכים וחוקרים את המצב עם רשויות המדינה והרשויות הפדרליות.

"כמקדם בטיחות עד שהפרטים יתבהרו בדבר ריכוז זיהום המים, מומלץ שתושבי הוגו ישקלו מקורות שתייה ובישול אלטרנטיביים", פרסמה המחלקה לבריאות הציבור והסביבה בהצהרתה. עוד הוסיפו במחלקה כי המים בטוחים לרחצה, צחצוח שיניים, שטיפת ידיים, השקיה, ניקיון וכביסה.

בנוסף, פרסמה המחלקה לבריאות הציבור גם פירוט התסמינים האפשריים מצריכת מי העיירה והפנתה את תושבי העיירה החוששים כי נחשפו לסם למרכז לרעלים וסמים.

חוקי המדינה אמנם מאפשרים צריכת מריחואנה למטרות רפואיות ופרטיות, אך טרם התברר כיצד הגיע הסם אל מאגר המים של העיירה, זאת מאחר והעיירה אוסרת על ייצור או גידול של הסם, ואוסרת את מכירתו בחנויות.