"המטוס המצרי התפרק באוויר"

הניו יורק טיימס מדווח כי המטוס המצרי שהתרסק בחודש מאי האחרון, התפרק כבר במהלך הטיסה בטרם קרס, ככל הנראה בעקבות שריפה שפרצה בתא הטייס. טרם התברר אם הדליקה פרצה בעקבות חבלה מכוונת או בשל תקלה טכנית

(ארכיון) (רויטרס)

האם נמצא פתרון לתעלומה? המטוס המצרי שהתרסק לפני כחודשיים בים התיכון, ככל הנראה התפרק באוויר בעקבות השריפה שפרצה בתא הטייס, כך דיווח הניו יורק טיימס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, המצרים אינם יודעים אם הסיבה לפרוץ השריפה בתא הטייס נעוצה בחבלה או בתקלה טכנית. כמו כן דווח כי מערכות הבקרה קרסו כבר במהלך הטיסה, וחלקיו התפרקו בעודו באוויר.

לפני יותר משבועיים אותרו כמה משרידי המטוס מול חופי נתניה. בחודש שעבר הודיעה ועדת החקירה המצרית כי המידע שיצא מאחת הקופסאות השחורות של המטוס שהתרסק בחודש מאי, מצביע על כך שעשן התפזר בתא השירותים טרם ההתרסקות. הקופסא השחורה השנייה, נמצאה גם היא בקרקעית הים התיכון ונשלחה לתיקונים בצרפת. על פי הוראת ראש הממשלה, חלקי המטוס שנמצאו בנתניה יועברו למצרים להמשך החקירה.

על סיפונו של המטוס של חברת "איגיפטאייר," היו 66 נוסעים ואנשי צוות. עד כה החקירה לא העלתה שום חשד לפיו האסון הוא תוצאה של פעולת טרור.

 

בשבוע שעבר בהקלטת הקול נשמעה המילה שריפה זמן קצר לפני שהסתיימה. מטוס האייר באס היה בדרכו מפריז לקהיר ובהתרסקו נספו כל 66 הנוסעים ואנשי הצוות