הישראלים שנקלעו לפיגוע הירי במינכן: "רצנו בהיסטריה עם הידיים באוויר"

לפחות שמונה בני אדם נהרג בפיגוע הירי בקניון בגרמניה ובזמן שהשוטרים סורקים את הרחובות, הישראלים שנקלעו לדרמה מספרים על הרגעים הקשים. "רצנו בהיסטריה ליער, הסתתרנו בבננין סמוך כשנשמע ירי. אנחנו בטראומה", סיפר קובי כהן בשיחה עם חדשות 2 Online. ישראלית אחרת סיפרה שאחותה ברחה מהיריות והסתתרה בחנות נעליים

הישראלים במינכן: "יש היסטריה" (רויטרס)

עדות מרגעי האימה במינכן: ישראלים שבילו בקניון "אולימפיה" במינכן מספרים על הרגעים בהם הבינו שנקלעו לאירוע ירי, על ההיסטריה והפחד - ועל הרגעים בהם נמלטו לאן שרק יכלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קובי כהן, ישראלי שהיה בקניון במינכן בו בוצע הפיגוע, סיפר לחדשות 2 Online כי הוא אשתו ושלושת ילדיהם מבולבלים ונמצאים בטראומה נוראית. "אנשים החלו לרוץ לכל הכיוונים, יצאנו מהקניון - וכשברחנו היה עוד ירי", סיפר. "הסתתרנו בבניין במרחק עשרות מטרים במשך שעה תוך כדי חילופי הירי".

"היה המון ברדק ואף ניידת לא הגיעה" המשיך לתאר. "הייתה איתנו משפחה של טורקים מגרמניה והם אמרו לנו לברוח דרך היער - לכיוון הכביש הראשי, יחד איתם ברחנו דרך היער עם ידיים מורמות באוויר". לדבריו של כהן כעת הוא ומשפחתו בטוחים והם מסתתרים במלון של ישראלים. "זה היה מהשמיים, אנחנו פה יהודים, נוצרים ומסלמים, כולנו יחד בעוצר".

"פינו אותנו לבנייני משרדים" (רויטרס)

עדי שפירא, ישראלית תושבת מינכן, מספרת כי ברחובות העיר ישנם הרבה אמבולנסים וכוחות משטרה. "אנחנו עוכבים אחר העדכונים בתקשורת. הקניון בו בוצע הפיגוע זה מקום מאוד מרכזי, מגיעים לשם המון אנשים".

"אני נמצא במרכז העיר - הייתה היסטריה", סיפר יניב לוי, ישראלי נוסף שנמצא במינכן. "אמרו שזה שום דבר אבל החלו לפנות את כולם לתוך בנייני המגורים והמשרדים. יש המון כוחות משטרה וכוחות צבא ברחובות".

דפי היא ישראלית נוספת שנקלעה לעיר הנצורה. אחותה, אירית גלילי-צוקר סיפרה לחדשות 2 Online כי אחותה נקלעה לירי וברחה מהמקום. "היא עלתה על רכבת וכשיצאה בתחנה השוטרים הובילו אותה ואת האזרחים הנוספים לחנות נעליים שם הם מסתתרים כעת".