סגן הנשיאה? קלינטון צפויה לבחור בטים קיין

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב ככל הנראה תבחר בסנאטור מטעם מדינת וירג'יניה למספר 2 שלה ולשותפה למירוץ לבית הלבן - כך מדווח ה"וול סטריט ז'ורנל" האמריקני. קיין, בן 58, נשוי ואב לשלושה, שימש בעבר מושל המדינה

קלינטון וקיין. שותפים למירוץ? (רויטרס)

סגן הנשיאה הראשון בתולדות ארצות הברית? המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון, צפויה להודיע ביממה הקרובה באופן רשמי על מועמדותו של טים קיין לתפקיד סגן הנשיאה ולשותפה למירוץ לבית הלבן - כך מדווח היום (שישי) ה"וול סטריט ז'ורנל" האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדיווח, המיוחס לגורמים המעורבים בהליך בחירת הועמד לסגן הנשיאה, עולה כי קלינטון נוטה לבחור בקיין לסגנה - זאת על פני המועמדים האחרים שהוזכרו, בהם הסנאטורית המוערכת אליזבת' וורן ושר החקלאות המכהן, טום וילסאק. ההכרזה צפויה תוך 24 שעות - זאת לקראת הוועידה הדמוקרטית שתיפתח בשבוע הבא.

ואחרי המתקפה החריפה של טראמפ על קלינטון בנאום ההכתרה שלו בוועידה הרפובליקנית, במהלכו האשים כי "הותירה אחריה מורשת של מוות והרס", בסביבתה של קלינטון השיבו היום אש. "למדינה שלנו מגיע הרבה יותר מדעות קדמות ופרנויה", אמר ראש הקמפיין של המועמדת הדמוקרטית. "אמריקה טובה יותר מדונלד טראמפ". קלינטון עצמה הגיבה בטוויטר בזמן אמת לנאום טראמפ וצייצה כמה פעמים תשובות למתקפה שלו. באחת מהן כתבה: "אסור לנו לאפשר לו להפוך לנשיא".

טראמפ בנאום ההכתרה, הלילה (רויטרס)

בהצהרה לתקשורת בעקבות הנאום הלוחמני של טראמפ, אמר ג'ון פודסטה: "הלילה, דונלנד טראמפ תיאר תמונה שחורה של אמריקה בירידה, והתשובה שלו - עוד פחד, עוד פירוד, עוד זעם ועוד שנאה - הייתה תזכורת נוספת לכך שהוא לחלוטין לא כשיר ולא מתאים להיות נשיא ארה"ב".

מנהל הקמפיין של קלינטון הוסיף לתקוף ואמר כי "טראמפ לא הציע שום פתרון אמיתי שיסייע למשפחות העובדות להתקדם או שישמור על ביטחון המדינה. רק עוד דעות קדומות ופרנויה. אמריקה טובה יותר מזה". הוא הבטיח: "אנחנו נציע חזון חיובי לעתיד המבוסס על האופן שבו נרים את אמריקה ולא נקרע אותה".