סגן הנשיאה? קלינטון נוטה לבחור בטים קיין כשותפה למירוץ

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב ככל הנראה נוטה לבחור בסנאטור מטעם מדינת וירג'יניה כסגנה במירוץ לבית הלבן - כך מדווח ה"וול סטריט ז'ורנל" האמריקני, זאת לאחר שהתלבטה בין מספר מועמדים נוספים. מוקדם יותר תקפה קלינטון את טראמפ לאחר נאום ההכתרה שלו למועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות: "הוא לא כשיר ולא מתאים

השותף למירוץ. קיין וקלינטון (רויטרס)

סגן הנשיאה הראשון בתולדות ארצות הברית? המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון, צפויה להודיע היום (שישי) על בחירתה בסנאטור מטעם מדינת וירג'יניה, טים קיין, לתפקיד סגנה ולשותפה למירוץ - כך על פי הדיווח ב"וול סטריט ז'ורנל" האמריקני, המתבסס על גורמים המעורבים בהליך בחירת המועמד לתפקיד סגן הנשיאה המיועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קיין, בן 58, נחשב לאחד המועמדים המובלים לאייש את משרת סגן הנשיאה. הוא מכהן כסנאטור מטעם מדינת וירג'יניה מאז 2013 ובעבר אף שימש כמושל המדינה. קיין הוא בן להורים ממוצא אירי וסקוטי, נשוי ואב לשלושה ילדים.

ומוקדם יותר היום, בזמן שהיא עדיין מתלבטת במי לבחור כשותפה למירוץ, התפנתה קלינטון לתקוף את יריבה מהמפלגה הרפובליקנית, דונלד טראמפ, שהלילה נשא את נאום ההכתרה שלו לתפקיד, במהלכו האשים את קלינטון כי "הותירה אחריה מורשת של מוות והרס".

"למדינה שלנו מגיע הרבה יותר מדעות קדמות ופרנויה", אמר ראש הקמפיין של המועמדת הדמוקרטית. "אמריקה טובה יותר מדונלד טראמפ". קלינטון עצמה הגיבה בטוויטר בזמן אמת לנאום טראמפ וצייצה כמה פעמים תשובות למתקפה שלו. באחת מהן כתבה: "אסור לנו לאפשר לו להפוך לנשיא".

קלינטון משיבה אש (רויטרס)

בהצהרה לתקשורת בעקבות הנאום הלוחמני של טראמפ אמר ג'ון פודסטה: "הלילה, דונלנד טראמפ תיאר תמונה שחורה של אמריקה בירידה, והתשובה שלו - עוד פחד, עוד פירוד, עוד זעם ועוד שנאה - הייתה תזכורת נוספת לכך שהוא לחלוטין לא כשיר ולא מתאים להיות נשיא ארה"ב".

מנהל הקמפיין של קלינטון הוסיף לתקוף ואמר כי "טראמפ לא הציע שום פתרון אמיתי שיסייע למשפחות העובדות להתקדם או שישמור על ביטחון המדינה. רק עוד דעות קדומות ופרנויה. אמריקה טובה יותר מזה". הוא הבטיח: "אנחנו נציע חזון חיובי לעתיד המבוסס על האופן שבו נרים את אמריקה ולא נקרע אותה".

טראמפ וסגנו, מייק פנס (רויטרס)

דבריו הגיעו כמה שעות לאחר נעילת ועידת המפלגה הרפובליקנית בקליבלנד שבה אישרו צירי הוועידה את מועמדותו של טראמפ לנשיאות ארצות הברית. אירוע השיא היה נאום ההכתרה של טראמפ שבו תקף את קלינטון במילים קשות.

בהתייחסו להסכם הגרעין שנחתם עם אירן מתח טראמפ ביקורת חריפה על מהלכיה של קלינטון כמזכירת המדינה ואמר: "אירן נמצאת על המסלול לפצצה גרעינית. זוהי מורשתה של קלינטון - מוות, דשדוש וחולשה".

"אנשי עסקים תומכים בקלינטון כי היא תשמור על המערכת מעוותת כמו שהיא - היא הבובה שלהם והם מושכים בחוטים", הטיח טראמפ ביריבתו הדמוקרטית. "היא העמידה את האומה שלנו בסכנה ולא נתנה על זה את הדין. כך אפשר לדעת שהמערכת מושחתת".