קלינטון: לאמריקה מגיע הרבה יותר מטראמפ

המועמדת הדמוקרטית מגיבה לנאום הלוחמני בו הטיח בה האשמות קשות ותוקפת חזרה. "טראמפ לא מציע שום פתרון אמיתי, רק עוד דעות קדומות ופרנויה", אמר מנהל הקמפיין שלה. "הוא לא כשיר ולא מתאים להיות נשיא, אמריקה טובה יותר מדונלד טראמפ"

קלינטון משיבה אש (רויטרס)

אחרי המתקפה החריפה של טראמפ על קלינטון בנאום ההכתרה שלו בוועידה הרפובליקנית, במהלכו האשים כי "הותירה אחריה מורשת של מוות והרס", בסביבתה של קלינטון משיבים אש. "למדינה שלנו מגיע הרבה יותר מדעות קדמות ופרנויה", אמר ראש הקמפיין של המועמדת הדמוקרטית. "אמריקה טובה יותר מדונלד טראמפ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קלינטון עצמה הגיבה בטוויטר בזמן אמת לנאום טראמפ וצייצה כמה פעמים תשובות למתקפה שלו. באחת מהן כתבה: "אסור לנו לאפשר לו להפוך לנשיא".

בהצהרה לתקשורת בעקבות הנאום הלוחמני של טראמפ אמר ג'ון פודסטה: "הלילה, דונלנד טראמפ תיאר תמונה שחורה של אמריקה בירידה, והתשובה שלו - עוד פחד, עוד פירוד, עוד זעם ועוד שנאה - הייתה תזכורת נוספת לכך שהוא לחלוטין לא כשיר ולא מתאים להיות נשיא ארה"ב".

מנהל הקמפיין של קלינטון הוסיף לתקוף ואמר כי "טראמפ לא הציע שום פתרון אמיתי שיסייע למשפחות העובדות להתקדם או שישמור על ביטחון המדינה. רק עוד דעות קדומות ופרנויה. אמריקה טובה יותר מזה". הוא הבטיח: "אנחנו נציע חזון חיובי לעתיד המבוסס על האופן שבו נרים את אמריקה ולא נקרע אותה".

המודעה שעוררה סערה

דבריו הגיעו כמה שעות לאחר נעילת ועידת המפלגה הרפובליקנית בקליבלנד שבה אישרו צירי הוועידה את מועמדותו של טראמפ לנשיאות ארצות הברית. אירוע השיא היה נאום ההכתרה של טראמפ שבו תקף את קלינטון במילים קשות.

בהתייחסו להסכם הגרעין שנחתם עם אירן מתח טראמפ ביקורת חריפה על מהלכיה של קלינטון כמזכירת המדינה ואמר: "אירן נמצאת על המסלול לפצצה גרעינית. זוהי מורשתה של קלינטון - מוות, דשדוש וחולשה".

"אנשי עסקים תומכים בקלינטון כי היא תשמור על המערכת מעוותת כמו שהיא - היא הבובה שלהם והם מושכים בחוטים", הטיח טראמפ ביריבתו הדמוקרטית. "היא העמידה את האומה שלנו בסכנה ולא נתנה על זה את הדין. כך אפשר לדעת שהמערכת מושחתת".