ארה"ב: שוב ירי בגבר שחור לא חמוש

בתיעוד שמגיע מפלורידה ניתן לראות את האיש, צ'ארלס קינסי, שוכב על הקרקע לצד אדם מוגבל בו הוא מטפל כשידיו מונפות באוויר לאחר שנורה ברגלו. הוא מנסה להרגיע את המטופל וצועק לעבר השוטרים החמושים: "אין צורך בנשק"

תיעוד נוסף מארה"ב של ירי שוטרים לבנים בגבר שחור לא חמוש: המשטרה בפלורידה פתחה בחקירה אחרי ששוטר ירה במטפל של גבר אוטיסט, כשזה שכב על הרצפה וידיו באוויר. בתיעוד האירוע ניתן לשמוע את האיש צועק לעבר השוטרים: "אין צורך בנשק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צ'ארלס קינסי ניסה להחזיר את המטופל שלו, צעיר בן 27, למרכז הטיפול במיאמי, כשכוחות המשטרה הגיבו לדיווחים על אדם שמאיים לירות בעצמו. בסרטון שצילם עד ראיה נראה קינסי שוכב על גבו ומניף ידיים באוויר, כשלידו יושב הצעיר, משחק עם משאית צעצוע וצועק: "תשתוק" לעבר קינסי. קינסי צועק לכיוון השוטרים החמושים: "זו משאית צעצוע, זו רק משאית צעצוע, אני המלווה שלו".

קינסי אף נשמע בתיעוד קורא למטופל שלו לשתף פעולה עם השוטרים. "רינלדו, תעמוד בשקט, תשב, שכב על הבטן", הוא אומר לו. לאחר האירוע הוא סיפר על הירי שספג. "מאוד הופתעתי, זה הרגיש כמו עקיצת יתוש", תיאר. "אמרתי להם שאין שום צורך בנשק".

"המשטרה - הגורם האחרון שצריך להזעיק במקרים של ירי ושחורים"

שמו של השוטר היורה טרם פורסם, ובמשטרה אומרים כי חקירת המקרה נמשכת. קינסי מאושפז עדיין בבית החולים, ורעייתו אמרה לרשת WSVN כי "עכשיו אני פשוט מודה לאל שהוא בחיים, שהוא יכול לספר מה קרה שם".

סגן מפקד משטרת מיאמי ניל קוובאס אמר שהשוטרים אמרו לקינסי ולמטופל שלו לשכב על הקרקע לפני שהשוטר פתח באש וירה שלושה כדורים. אחד מהם פגע בקינסי ברגל. הוא אף ציין כי בידי המטפל לא נמצא שום כלי נשק.

קינסי הוא חבר בתנועה חברתית שמתרכזת בתרומה למען הקהילה. התנועה מבקשת עכשיו תשובות מהמשטרה: "משטרת צפון מיאמי היא הגורם האחרון שצריך להזעיק במקרה של ירי וגברים שחורים".