"לפגוע בספורטאים הישראלים בריו"‎

ארגון אל קאעידה קורא ברשת החברתית לפגוע במשלחת הספורטאים הישראלים לאולימפיאדה בברזיל. "הסיכוי שלכם להיות שאהידים הגיע!", נכתב בפוסט של ארגון הטרור. בתוך כך, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת על מעצר של חוליית מחבלים הקשורים לדאע"ש בברזיל החשודים בתכנון פיגוע בזמן המשחקים האולימפיים

פעילי אל קאעידה, ארכיון (רויטרס)

גורמים בארגון הטרור אל קאעידה קוראים באמצעות הרשת החברתית לפגוע בספורטאים הישראלים במהלך האולימפיאדה שתיפתח בחודש הבא בריו - כך דיווחו היום (חמישי) כלי תקשורת שונים בעולם. שעות לאחר הדיווח, הודיע שר המשפטים הברזילאי כי נעצרו 10 פעילי טרור שתכננו ככל הנראה לבצע פיגוע באולימפיאדה. העשרה שנעצרו - ככל הנראה קשורים לארגון דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מטרתנו היא לראות את הישראלים היהודיים עפים באוויר עם רכבם, כרצונו של אללה", כתבו אנשי הארגון. כמו כן, קוראים הטרוריסטים לפגוע גם במשלחות הספורטאים מבריטניה, ארה"ב וצרפת - אך המשלחת הישראלית נמצאת בראש רשימת המטרות.

"לתקיפה קטנה בזירה הזאת עם סכין אחת, תהיה השפעה תקשורתית גדולה יותר מכל ההתקפות האחרות", נכתב בפוסט של אל קאעידה. "ההזדמנות שלכם לקחת חלק בג'יהאד העולמי הגיעה! הסיכוי שלכם להיות שאהידים הגיע!".

בתוך כך, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי שר המשפטים של ברזיל, הודיע כי המשטרה המקומית עצרה בימים האחרונים קבוצה של 10 אנשים החשודים בתכנון פעולות טרור באולימפיאדה שתיפתח בעוד כשבועיים. "העשרה ככל הנראה קשורים לארגון דאע"ש, אמר השר. "עדיין לא ברור היכן הפיגוע אמור היה להתרחש או וגם לא ברורים פרטים מסוימים אחרים בנוגע אליו".