צרות לרוסיה: ערעור האתלטים נדחה

בעקבות פרשת הסמים משפרי הביצועים והעונש שהוטל על האתלטים הרוסים, עתרו 68 מהם יחד עם הוועד האולימפי של המדינה - אך זכו לסירוב. האם המשלחת כולה תיעדר? ההחלטה הרשמית בשבוע הבא

הסמל האולימפי בריו (rf123.com, Luiz Souza)

פחות משלושה שבועות לפני האולימפיאדה, עדיין לא ברור האם הספורטאים הרוסים יתחרו - וכעת הם מתרחקים עוד יותר מריו: היום (חמישי) נדחה הערעור של הוועד האולימפי של רוסיה, שערער יחד עם עשרות ספורטאים על ההחלטה למנוע מהם להשתתף במשחקים האולימפיים בשל פרשת הסמים בספורט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית הדין הגבוה לבוררות בספורט בלוזאן שבשווייץ דחה את ערעורם של 68 אתלטים רוסיים ושל הוועד האולימפי הרוסי, שביקשו לבטל את ההחלטה בעניינם. התאחדות האתלטיקה הבינלאומית קבעה כי יש להשעות את האתלטים מרוסיה, בעקבות נטילת סמים לשיפור ההישגים בספורט - מדיניות שהוכתבה על ידי המדינה, וברוסיה זעמו על ההחלטה.

פסק הדין שניתן היום עשוי להשפיע על כלל הנבחרת האולימפית, שעשויה להיעדר באופן גורף מהמשחקים. הוועד האולימפי הבינלאומי, הגוף שיחליט בסופו של דבר בסוגיית השתתפות כל הנבחרת, יתחשב בפסק הדין שהוגש היום כשיפרסם את החלטתו בקרוב. כמו כן הוא צפוי להתחשב בדוח של הוועדה הבינלאומית נגד שימוש בסמים בספורט, שהאשימה את משרד הספורט של רוסיה בפיקוח על סימום הספורטאים.

ההחלטה הרשמית צפויה בקרוב (רויטרס)

נשיא הוועד האולימפי הרוסי אלכסנדר ז'וקוב אמר שהוא מצפה להחלטה של הוועד האולימפי עד יום ראשון: ז'וקוב הוסיף שהוא לא פוסל צעדים משפטיים במידה ויוטל על רוסיה איסור מוחלט להשתתף במשחקים.

בין 68 הספורטאים שהגישו את העתירה יש גם ספורטאים מובילים בתחומם שיאנית העולם בקפיצה במוט, ילנה איסינבייבה, שגינתה את דחיית העתירה "הלוויה לספורט". 

"האחריות להשעיית האתלטים הרוסיים מהאולימפיאדה בריו בפתחו של שר הספורט הרוסי וראש הוועד האולימפי הרוסי", אמר ראש הוועד האולימפי הבינלאומי ת'ומאס באך שצפוי לפסוק החלטה עד שבוע הבא לגבי כלל המשלחת הרוסית. בחודש יוני האחרון החליטה התאחדות האתלטיקה הבינלאומית כי ספורטאים שיוכיחו שלא עשו שימוש בסמים יוכלו להשתתף במשחקים.