טורקיה: 60 אלף הושעו או נעצרו

משרד ההגנה הטורקי הכריז כי כל השופטים והתובעים הצבאיים ייחקרו אחרי ניסיון ההפיכה הכושל בשבוע שעבר, ו-262 מתוכם כבר הושעו מתפקידם. במקביל נמשך מבצע המעצרים והסנקציות גם במשרדי החינוך והתקשורת. בסך הכל נעצרו, נחקרו או הושעו מאז שבוע שעבר 60 אלף בני אדם

מסע הטיהור נמשך. ארדואן (רויטרס)

נמשך מסע הטיהורים בצמרת טורקיה: שר ההגנה הטורקי הודיע כי הרשויות יזמנו לחקירה את כל השופטים והתובעים הצבאיים במדינה בעקבות ניסיון ההפיכה הכושל בסוף השבוע האחרון. 262 מתוך אותם שופטים ותובעים כבר הושעו מתפקידם.

לעדכונים נוספים ושליחתח הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום דווח כי 900 שוטרים ממשטרת אנקרה הושעו מתפקידם בחשד למעורבות בניסיון ההפיכה ובקשר לתנועתו של מנהיג הדת הגולה פתהוללה גולן. ארדואן מאשים את גולן בתכנון ההפיכה ואתמול דרשה טורקיה מארצות הברית את הסגרתו.

(רויטרס)

בימים האחרונים עורך ארדואן שינויים מרחיקי לכת בכל הסקטור הציבורי המדינה. אמש פורסם כי כ-1,500 דיקנים במוסדות האקדמיים במדינה פוטרו וכי על כל אנשי האקדמיה בטורקיה נאסר לצאת מהמדינה. היום פורסם כי הושעו כ-22 אלף עובדים במשרד החינוך במדינה וכי רישיון ההוראה של 21 אלף מורים בבתי ספר פרטיים נשלל.

מאז ניסיון ההפיכה הכושל הושעו, נעצרו או נחקרו יותר מ-60 אלף בני אדם - בהם חיילים, שוטרים, שופטים, עובדי מדינה ומורים. גם משרד התקשורת הטורקי פעיל בתחום ושלל את רישיונות השידור של מספר ערוצי טלוויזיה "שתמכו או הזדהו עם הקושרים נגד המשטר".

בדרך למשבר דיפלומטי? פתהוללה גולן (רויטרס)

אמש שוחח נשיא ארצות הברית אובמה עם הנשיא הטורקי והפציר בו "לדבוק בעקרונות הדמוקרטיה במהלך החקירה". השניים אף שוחחו על בקשתה של טורקיה להסגיר את גולן. מחלקת המדינה האמריקנית הבהיר כי היא עודנה בהליכים לבחינת המסמכים שהציגה טורקיה וטרם ניתן להתייחס אליהם כבקשת הסגרה רשמית. גם אם תתקבל בקשת ההסגרה מבחינה חוקית, יהיה צורך באישורו של מזכיר המדינה קרי, שיכול לשקול נסיבות נוספות מלבד החוק היבש, דוגמת נסיבות הומניטריות.