טראמפ: "גאה מאוד להיות המועמד"

הוועידה הרפובליקנית מינתה באופן רשמי את דונלד טראמפ לראשות המפלגה במרוץ לנשיאות ארה"ב. טראמפ קיבל את המינוי לאחר שזכה ב- 1,725 צירים וגבר רשמית על שאר המועמדים שכבר הספיקו לפרוש מהמרוץ

"האם אתם נהנים?" שאל דונלד טראמפ, שנבחר הלילה (רביעי) להיות המועמד הרשמי של המפלגה הרפובליקנית למרוץ לבית הלבן לאחר שקיבל את מספר הצירים הנדרש על ידי הוועידה הרפובליקנית שהתכנסה בקליבלנד שבאוהיו.

לעדכונים נוספים ושליחתח הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המסע המופלא של המיליארדר הססגוני החל לפני כשנה, אז הכריז על עצמו כמועמד לראשות המפלגה. אף פרשן בארצות הברית לא נתן לו סיכוי להגיע לוועידה ובכלל לזכות בה. אלא שככל שחלף הזמן התברר לאמריקנים כי אף מתמודד אחר לא יצליח לעצור את נסיקתו המטאורית.

במסגרת הליך ההצבעה הרשמי, נקראו נציגי המדינות להכריז על חלוקת הצירים שהשיג כל מועמד בבחירות המקדימות לראשות המפלגה, כשהמספר הנדרש הוא 1,237 צירים. את ציון הדרך שהכריז באופן רשמי על איל הנדל"ן כמועמד הרשמי קרא דונלד טראמפ ג'וניור מטעם מדינת ניו יורק.

"לשמוע את ילדי מעבירים אותי מעל הרף הדרוש להיות המועמד - זה דבר שלעולם לא אשכח", אמר טראמפ בנאום שנשא בווידאו ושודר במסכי ענק באולם הוועידה בקליבלנד. "לפני שנה הכרזתי על התמודדותי, והערב עם ההצבעה שלכם תהליך זה הסתיים. יחד השגנו תוצאות היסטוריות, הגבוהות אי פעם במפלגה. אבל יש לנו עוד דרך. אני גאה מאוד להיות המועמד", הוסיף טראמפ, שצפוי לשאת נאום ארוך יותר ביום חמישי. 

יו"ר בית הנבחרים פול ראיין, מי שהיה לרגע התקווה של הממסד הרפובליקני להתמודד מול טראמפ בוועידה, הכריז על התוצאות הרשמיות, לפיהן זכה טראמפ ב-1,725 צירים. הסנאטור טד קרוז, שהיה האחרון שפרש, זכה ב-475 צירים, מושל אוהיו ג'ון קייסיק ב-120, הסנאטור מרקו רוביו ב-114. ד"ר בן קרסון קיבל שבעה צירי ועידה וגם ג'ב בוש זכה למעט חסד עם שלושה צירים.

ראיין, שבעבר נמנע מלתמוך בטראמפ, פרגן למנצח הגדול במילים חמות וקרא לחברי המפלגה להתאחד בקרב על הבית הלבן. "רק עם דונלד טראמפ ומייק פנס יש לנו סיכוי לצעוד לכיוון טוב יותר. הכל מונח על הכף כעת. אנחנו יכולים לעשות את זה, המועמדים שלנו יתנו את כל מה שיש להם וכל אחד מאתנו צריך לעשות את אותו הדבר".