דאע"ש גם בברזיל: חברי ארגון אסלאמי במדינה נשבעו לארגון הטרור

שלושה שבועות לפני האולימפיאדה, וכשברקע החשש העולמי מטרור - איום דאע"ש הגיע גם לריו, בה ייערכו המשחקים בחודש הבא. מדיווחים שונים במדינה עולה שארגון אסלאמי קיצוני נשבע אמונים לארגון - מדובר בשבועת האמונים הראשונה לדאע"ש באמריקה הלטינית

ברזיל נערכת למשחקים - ולאיומי טרור (רויטרס)

דאע"ש מאיימים גם על האולימפיאדה: שלושה שבועות לפתיחת המשחקים האולימפיים בריו דה ז'ניירו, למארגנים יש סיבה נוספת לדאגה. לא רק איום הזיקה מטריד אותם, אלא גם איום הטרור העולמי - זאת לאחר שבברזיל דווח היום (שלישי) כי ארגון אסלאמי קיצוני במדינה נשבע אמונים לארגון המדינה האסלאמית - תרחיש שקורה בפעם הראשונה בשטח אמריקה הלטינית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי הקבוצה, "אנסאר אל ח'ליפה ברזיל" שמה, הביעו נאמנות למנהיג דאע"ש אבו בכר אל-בגדדי - כך טוען ארגון המעקב אחרי הטרור האסלאמי SITE. בהודעת הארגון הובע חשש לפיו "אם המשטרה הצרפתית לא יכולה לעצור מתקפות בשטחה, האימונים שעוברים השוטרים הברזילאים לא מועילים".

הכרזת הנאמנות הזו היא הראשונה מסוגה מארגון כלשהו באמריקה הלטינית. ריטה כץ, מנהלת ארגון SITE, טוענת שהתזמון של ההודעות אינו מקרי: "ההצהרה מגיעה זמן קצר לפני האולימפיאדה. בשבוע שעבר חוקרי מתקפת הטרור בצרפת טענו שחוליית המפגעים תכננה מתקפה נגד המשלחת האולימפית הצרפתית ובסוף השבוע דווח שארבעה אנשים עם קשרים לארגוני טרור נתקלו בסירוב להגיע למשחקים בריו".

עם זאת, גורמי הביטחון של ברזיל טוענים שלא זיהו איום ספציפי למתקפה. בסוף השבוע הקרוב יבצעו כוחות הביטחון בברזיל תרגול התמודדות עם מתקפת טרור בתחנת רכבת סמוך לאחד האתרים האולימפיים בריו.

22 אלף חיילים יגיעו לריו כבר בסוף השבוע במסגרת ההכנות לאולימפיאדה. "אנו נגביר את האבטחה עם יותר פיקוח, גלאי מתכות ובדיקות זהות כדי להבטיח את בטיחות המשחקים", אמר ראול יונגמאן, שר ההגנה הברזילאי. "חלק מהמשלחות שנמצאות בסכנה החמורה ביותר ממתקפה יקבלו אמצעי אבטחה מיוחדים. חיילנו בים, באוויר וביבשה ערוכים - וכבר עכשיו אנו מכינים גם יחידות מילואים".