המחבל מגרמניה לפני הפיגוע: "נתקוף את הכופרים בכל מקום"

דאע"ש פרסם תיעוד של מוחמד ריאד (17), המחבל שדקר נוסעים בתחנת רכבת בבוואריה. בסרטון הוא נראה כשהוא אוחז סכין ומבטיח כי לוחמי הארגון "יפגעו בבתים ובנמלי התעופה של המתנגדים". בחיפוש בחדרו נמצא דגל דאע"ש

שעות ספורות לאחר הפיגוע בתחנת הרכבת בבוואריה, בו נפצעו ארבעה בני אדם מדקירות מוחמד ריאד בן ה-17, נער מהגר ממוצא אפגני, מתפרסם תיעוד של התוקף אוחז בסכין לפני המתקפה. בסרטון שפורסם בכלי תקשורת המשויכים לדאע"ש הצהיר הצעיר כי יבצע מתקפת טרור, והוסיף מסר מאיים: "חיילי המדינה האסלאמית יתקפו את הכופרים בבתיהם, בכפריהם וגם בנמלי תעופה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קודם לכן לקח ארגון הטרור דאע"ש אחריות על פעולת הטרור שביצע הנער בן ה-17, שנורה למוות על ידי כוחות הביטחון. בחיפוש שערכו כוחות הביטחון בחדרו של הצעיר נמצא דגל דאע"ש, אותו צייר בעבודת יד. מאוחר יותר פורסם כי טרם הפיגוע קרא ריאד למוסלמים ברחבי העולם שאינם יכולים או מצליחים להגיע לתחומי המדינה האסלאמית לבצע מתקפות בארצות המוצא שלהם.

בהודעה שפרסם ארגון הטרור לתקשורת נמסר כי המחבל היה "אחד מלוחמי המדינה האסלאמית". לפי ההודעה, הוא ביצע את המתקפה "בתשובה לקריאה לפגוע במדינות הקואליציה שלוחמות במדינה האסלאמית".

שר הפנים הגרמני חואקים הרמן התייחס בהודעה טלוויזיונית למציאת הדגל ומסר כי מוקדם מדי לדבר על המניעים של התוקף. "לא ידוע אם המפגע היה חבר בקבוצת טרור איסלאמית או שהפך לאחרונה לקיצוני לבדו", הדגיש השר.

זירת הפיגוע אמש

בחיפוש בכליו של המחבל נמצא טקסט הכתוב בשפת פשטו, אחת מהשפות המדוברות באפגניסטן. על פי שר החוץ הבווארי, המכתב מעיד כי המחבל עבר הקצנה לבדו וכי לא היה חבר פעיל בארגון טרור.

בתוך כך, הודיע שר הפנים הגרמני כי שניים מארבעת פצועי הפיגוע במצב אנוש, וכן כי חלק מהפצועים בני משפחה אחת מסין. בנוסף, כ-14 בני אדם נוספים לקו בחרדה ופונו מאזור הפיגוע לקבלת טיפול רפואי.

"מוקדם לדבר על המניע" (רויטרס)

הפיגוע אמש התרחש בקו הרכבת בין ורזבורג לבין היידינגספילד, כ-100 קילומטרים מערבית לנירנברג. מחבל חמוש בן 17 תקף באמצעות נשק קר עוברים ושבים בתחנת רכבת בעיר וורזבורג עד שנורה למוות על ידי שוטרים. על פי דיווחים של עדי ראיה, המחבל צעק "אללה אכבר" לפני שהחל לדקור ולהכות את החולפים בתחנת הרכבת באמצעות גרזן וסכין.

לאחרונה, ארגון הטרור דאע"ש לקח אחריות על פיגוע הדריסה הקטלני בעיר ניס שבריביירה הצרפתית. בפיגוע נרצחו 84 בני אדם שחגגו את יום הבסטיליה ונפצעו כ-200 נוספים. המחבל, מוחמד אל-חווייג', תושב ניס ממוצא טוניסאי, נהג במשאית כבדה ודרס את החוגגים.