קמפיין טראמפ: "מלניה לא גנבה"

אנשי הקמפיין של המועמד הרפובליקני הגיבו להאשמות לפיהן רעייתו העתיקה שורות מתוך נאומה של מישל אובמה משנת 2008. "מדובר בהאשמה מגוחכת", אמרו

טראמפ מנסה למזער נזקים: אנשי המטה המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית הכחישו היום (שלישי) שקטעים מנאומה של רעייתו מלניה נלקחו מתוך נאומה של רעיית הנשיא מישל אובמה משנת 2008.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בהאשמה מגוחכת", אמרו אנשי הקמפיין. "מצחיק לחשוב שהיא תעשה דבר שכזה כשהיא יודעת שמקשיבים לכל מילה שלה".

מלניה טראמפ פתחה אמש את הוועידה הרפובליקנית ונאמה בשבחו של בעלה דונלד. בין היתר הבטיחה כי הוא "ניחן במחויבות בלתי מתפשרת ואינו מוותר לעולם - הוא יעבוד עבורכם". אולם זמן קצר לאחר נאומה, עלתה האפשרות שקטעים ממנו הועתקו.

צפו בהבדלים בין שני הנאומים

אחד מהאנשים שהבחינו כי מדובר בהעתקה הוא ג'ארט היל, המזהה עצמו בטוויטר כעיתונאי ומעצב פנים, הבחין כי חלקים מסוימים בנאומה של מי שעשויה להפוך לגברת הראשונה דומים באופן מחשיד לנאום של הגברת הראשונה הנוכחית. הנאום המדובר, התרחש בכלל ב-2008 במהלך ועידת המפלגה הדמוקרטית. 

השוואה בין שני הנאומים העלתה כי משפטים שלמים בנאומה של טראמפ זהים כמעט לחלוטין לשורות מנאומה של אובמה. כך למשל, שתיהן אמרו כי הן רוצות "שהילדים באומה הזו ידעו שהמגבלה היחידה להישגים שלהם היא עוצמת החלומות והנכונות לעבוד עבורם", וכי מה שהן מעריכות בהוריהן זה "היושרה, החמלה והאינטליגנציה" שלהם. 

"אני גאה מאוד על כך שבחרתם בו כמועמד שלכם לנשיא ארצות הברית", אמרה מלניה בנאומה בפני הקהל הצוהל. "דונלד ניחן במחויבות בלתי מתפשרת, הוא אינו מוותר לעולם. אם אתם רוצים מישהו שיילחם עבורכם ועבור המדינה שלכם - דונלד הוא האיש. הוא לעולם לא יאכזב אתכם".