"ביקשנו להסגיר את מנהיג הטרור"

ראש הממשלה הטורקי הצהיר כי מדינתו הגישה לארה"ב בקשה להסגרת המנהיג הגולה פתהוללה גולן, שנטען כי עמד מאחורי ניסיון ההפיכה. לדבריו, הבקשה מכילה ראיות למעורבותו של גולן במהלך

פתהוללה גולן וארדואן

ארבעה ימים לאחר ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה, העבירו הרשויות באנקרה בקשה רשמית לארה"ב להסגרתו של פתהוללה גולן, המנהיג הגולה שלטענת ארדואן עומד מאחורי המרד - כך מדווחת רשת CNN. לטענת הטורקים, בקשת ההסגרה מכילה גם ראיות הקושרות את גולן להפיכה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה הטורקי בינאלי ילדרים התייחס היום (שלישי) למגעים מול ארה"ב בנוגע להסגרתו של גולן, וציין כי "טורקיה הגישה לארצות הברית 4 מסמכים הדורשים את הסגרתו של 'מנהיג הטרוריסטים'".

גולן, שבחר לגלות בפנסילביה מאז 1990, נהנה בינתיים מהגנת הממשל האמריקני. סירוב של ארצות הברית לבקשת ההסגרה עשוי לעורר משבר דיפלומטי בין שתי חברות ברית נאט"ו. גולן בעצמו מכחיש את ההאשמות מצד משטרו של ארדואן.

אמש אמר ארדואן בראיון ל-CNN שבקשת הסגרה רשמית תוגש כבר השבוע. ושינגטון מצדה אומרת שהיא מוכנה להסגיר את גולן רק אם תקבל ראיות שמקשרות אותו לניסיון ההפיכה.

"אנו נהיה מאוד מאוכזבים עם ידידנו (האמריקנים) יגידו לנו להגיש הוכחות למרות שגורמים בארגון הטרור הזה מנסים להפיל את הממשלה שנבחרה בכוונה של האיש הזה", אמר אתמול ראש הממשלה בהתייחסות לנושא.