דאע"ש נטל אחריות לפיגוע בגרמניה

המחבל בן ה-17 שדקר נוסעים בתחנת רכבת בבוואריה פעל בשורות דאע"ש, כך לפי הודעת ארגון הטרור. בחיפוש שנערך בחדרו של הצעיר נמצא דגל הארגון, שנוצר בעבודת יד. 2 פצועים מהפיגוע עדיין במצב אנוש, 12 לקו בחרדה

זירת הפיגוע אמש

ארגון הטרור דאע"ש נטל אחריות על הפיגוע אמש (שני) בתחנת הרכבת בבוואריה. בהודעת הארגון נמסר כי מבצע הפיגוע, נער בן 17 ממוצא אפגני, פעל בשירות הארגון. בחיפוש שערכו כוחות הביטחון בחדרו של הצעיר נמצא דגל דאע"ש, אותו צייר בעבודת יד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפרסם ארגון הטרור לתקשורת נמסר כי המחבל היה "אחד מלוחמי המדינה האסלאמית". לפי ההודעה, הוא ביצע את המתקפה "בתשובה לקריאה לפגוע במדינות הקואליציה שלוחמות במדינה האסלאמית".

 שר הפנים הגרמני חואקים הרמן התייחס בהודעה טלוויזיונית למציאת הדגל ומסר כי מוקדם מדי לדבר על המניעים של התוקף. "לא ידוע אם המפגע היה חבר בקבוצת טרור איסלאמית או שהפך לאחרונה לקיצוני לבדו", הדגיש השר.

בחיפוש בכליו של המחבל נמצא טקסט הכתוב בשפת פשטו, אחת מהשפות המדוברות באפגניסטן. על פי שר החוץ הבווארי, המכתב מעיד כי המחבל עבר הקצנה לבדו וכי לא היה חבר פעיל בארגון טרור.

בתוך כך, הודיע שר הפנים הגרמני כי שניים מארבעת פצועי הפיגוע במצב אנוש, וכן כי חלק מהפצועים בני משפחה אחת מסין. בנוסף, כ-14 בני אדם נוספים לקו בחרדה ופונו מאזור הפיגוע לקבלת טיפול רפואי.

"מוקדם לדבר על המניע" (רויטרס)

הפיגוע אמש התרחש בקו הרכבת בין ורזבורג לבין היידינגספילד, כ-100 קילומטרים מערבית לנירנברג. מחבל חמוש בן 17 תקף באמצעות נשק קר עוברים ושבים בתחנת רכבת בעיר וורזבורג עד שנורה למוות על ידי שוטרים. על פי דיווחים של עדי ראיה, המחבל צעק "אללה אכבר" לפני שהחל לדקור ולהכות את החולפים בתחנת הרכבת באמצעות גרזן וסכין.

לאחרונה, ארגון הטרור דאע"ש לקח אחריות על פיגוע הדריסה הקטלני בעיר ניס שבריביירה הצרפתית. בפיגוע נרצחו 84 בני אדם שחגגו את יום הבסטיליה ונפצעו כ-200 נוספים. המחבל, מוחמד אל-חווייג', תושב ניס ממוצא טוניסאי, נהג במשאית כבדה ודרס את החוגגים.