גרמניה: חמוש תקף ברכבת, 4 נפצעו

4 בני אדם נפצעו, מתוכם 3 אנוש, לאחר שחמוש בגרזן תקף עוברים ושבים בתחנת רכבת בעיר הגרמנית וורזבורג. בנוסף לארבעת הפצועים, 14 נוסעים ברכבת לקו בחרדה. תחנת הרכבת נסגרה עד להודעה חדשה. המשטרה אישרה כי המפגע, מהגר בן 17 ממוצא אפגני, חוסל

אילוסטרציה (רויטרס)

ארבעה בני אדם נפצעו אמש (שני) לאחר אדם חמוש בנשק קר תקף עוברים ושבים בתחנת רכבת בעיר וורזבורג, שלושה מהם במצב אנוש. בנוסף אליהם אישרה המשטרה כי 14 נוסעים לקו בחרדה. כלי תקשורת גרמני ציטט את שר הפנים של מדינת בוואריה, שאישר כי המפגע, נער בן 17 ממוצא אפגני, חוסל על ידי שוטרים. תחילה דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי דובר המשטרה הכחיש זאת, אך מאוחר יותר התקבל אישור רשמי כי המפגע אכן חוסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקיפה אירעה בקו ברכבת בין ורזבורג לבין היידינגספילד, כ-100 קילומטרים מערבית לנירנברג - ותחנת הרכבת שם נסגרה עד להודעה חדשה. ברשת הטלוויזיה הגרמנית ZDF דווח כי המפגע הוא מהגר בן 17 ממוצא אפגני. לפני שתקף הוא צעק "אללה אכבר". במשטרה אישרו כי "מדובר במתקפה איסלאמיסטית".

בסוכנויות הידיעות התקבלו דיווחים סותרים באשר לכלי הנשק ששימש את המפגע: ראשית נטען כי מדובר בגרזן, ומאוחר יותר הועלתה האפשרות כי הוא דקר את העוברים ושבים באמצעות חפצים חדים אחרים - אך אין אישור רשמי לאף אחת מהגרסאות.